Żółte kartki: 575

Czerwone kartki: 54

Średnia ocena: 4

Zostali w szatni

W przedostatnim meczu tego sezonu chcąca utrzymać pozycję premiowaną awansem do wyższej ligi ekipa IMS Budownictwo podejmowała drużynę Teamtechnik, która miała jeszcze matematyczne szanse na podium. Dosyć szybko na prowadzenie wyszli zawodnicy w białych koszulkach po trafieniu Tokarczyka, który minął trzech zawodników i skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Rywale próbowali się jak najszybciej odgryźć, ale zawodziła ich skuteczność. Lepszym wykończeniem w tym fragmencie meczu wykazywali się gracze IMS Budownictwo, którzy dorzucili drugie trafienie. Szczęście uśmiechnęło się w końcu również do Teamtechnik, które strzeliło gola kontaktowego. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż przeciwnik jeszcze przed przerwą ponownie odskoczył na dwie bramki, a zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony trafił po raz czwarty. Niespodziewanie Teamtechnik zaliczyło spektakularny powrót do meczu strzelając 3 bramki w bardzo krótkim odstępie czasu. Nie zamierzali jednak na tym poprzestać, poszli za ciosem i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Chwilę później było już 6:4 po precyzyjnym uderzeniu piłki pod poprzeczkę w wykonaniu jednego z zawodników. Zawodnicy IMS Budownictwo byli całkowicie zaskoczeni tym co się dzieje na boisku. Wyglądali tak, jakby w ogóle nie ,,wyszli z szatni” po przerwie. Teamtechnik dobiło jeszcze przeciwnika strzelając 3 gole z kontry i ostatecznie zasłużenie wygrało to spotkanie 9:4. W wyniku porażki oraz zwycięstwa ekipy Alexmann, IMS Budownictwo na kolejkę przed końcem spada z miejsca premiowanego awansem do wyższej klasy rozgrywkowej.