Mecze: 2081

Żółte kartki: 575

Czerwone kartki: 54

Średnia ocena: 4

W pierwszym meczu XVI kolejki wciąż niepewne utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej Cisco mierzyło się z mającą jeszcze nadzieję na mistrzostwo drużyną PKP Cargo/TEB Edukacja. Od pierwszych minut nieco lepiej prezentowali się gracze w białych koszulkach, którzy wykreowali sobie kilka dogodnych sytuacji, z których jedną udało zamienić się na gola. Zawodnicy w pomarańczowych koszulkach mieli tego wieczoru spory problem z przedarciem się przez linię defensywną przeciwnika, a liczne strzały z dystansu były albo niecelne, albo padały łupem bramkarza rywali. Takiego kłopotu nie miało Cisco, które jeszcze w pierwszej odsłonie zaliczyło drugie trafienie. W jeden z ostatniej akcji pierwszej części gry przełamało się PKP Cargo/TEB Edukacja, które zdobyło bramkę kontaktową gwarantując tym samym emocje po przerwie. Od początku drugiej odsłony vice lider dążył do odrobienia strat i kiedy wydawało się, że zaczyna łapać rytm nastąpiło coś zaskakującego. Grające w tym fragmencie meczu z kontry Cisco wykazało się znakomitą skutecznością i w odstępie kilku minut wypracowało sobie bezpieczną przewagę bramkową przekreślając tym samym szanse rywala na jakąkolwiek zdobycz punktową. Ostatecznie zawodnicy w białych koszulkach niespodziewanie zwyciężyli w tym spotkaniu 7:1, a głównym architektem tego sukcesu był Piotr Solnica, który zdobył 5 bramek i raz asystował przy trafieniu kolegi.