Żółte kartki: 0

Czerwone kartki: 0

Średnia ocena:

Mistrz, mistrz – ABB!

Początek nie był łatwy dla znajdującego się już tylko o mały kroczek od mistrzostwa ABB, zawsze wymagająca drużyna Heinekena nie ustępowała drużynie lidera na krok, niejednokrotnie blokiem odbierając pewność siebie atakującym zespołu ABB. Po wyrównanej pierwszej części pierwszego seta drużynie Heinekena udało się wyjść na prowadzenie 13:10, jednak w wyniku znaczącej poprawy skuteczności w ataku po chwili na prowadzenie 16:19 wyszedł zespół ABB, który całkowicie deklasując w końcówce pierwszego seta zwyciężył w nim 16:25. Początek drugiego seta rozpoczął się od mocnego uderzenia graczy ABB – świetna gra blokiem, wysoki procent zakończonych ataków i świetna zagrywka – gracze Heinekena byli zupełnie bezradni wobec takiej gry lidera tabeli. Najlepiej o przewadze jaką na boisku miał zespół ABB świadczyć może osiągnięta w połowie drugiego seta przewaga 17:8, która mało brakło zostałaby przez graczy lidera tabeli roztrwoniona. Gracze Heinekena odrobili wiele punktów, choć wydawało się że na niewiele się to zda, bowiem zespół ABB prowadził 24:20 w drugiej odsłonie i tylko jedna piłka dzieliła ich od tytułu mistrzowskiego. Drużyna Heinekena doprowadziła jednak do stanu 24:23 i na boisku zaczęło się robić naprawdę ciekawie. Ostatecznie jednak kolejna piłka padła łupem zespołu ABB, który w ten sposób przypieczętował mistrzostwo!