Żółte kartki: 356

Czerwone kartki: 23

Średnia ocena: 4.5

Odkupił winy

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się tak szalonej końcówki w zamykającym piętnastą serię gier spotkaniu! Wyżej notowany REN-BET błyskawicznie wręcz objął prowadzenie po wykończeniu Rafała Woźniaka. Kolejne minuty należały jednak do ES-SYSTEMS. Team Piotra Chojki jeszcze przed przerwą nie dość, że odrobił poniesione straty, to jeszcze zapewnił sobie skromną przewagę po golu Przemysława Kałkusa. Kiedy po zmianie stron błąd stopera – Grzegorza Sosina wykorzystał Tomasz Chojka rozpoczynając akcję swojego teamu na 3:1 wydawało się, że premierowa wygrana musi stać się faktem. Doświadczona ekipa urządziła jednak swoim kibicom swoisty thriller. Najpierw o bramkę kontaktową pokusił się Szczygieł, chwilę potem wyrównał Sikorski, by w ostatniej akcji o tym, że w piłkę grać potrafi przypomniał wspominany wyżej Sosin. Popularny „Sosu” kierując futbolówkę głową do siatki obok bezradnego Millera odkupił swój wcześniejszy błąd i zapewnił „Żółtym” siódme zwycięstwo! To punktowy rekord REN-BET’u, który w swojej historii w jednych rozgrywkach nie zgromadził jeszcze aż 21 punktów.