Żółte kartki: 3381

Czerwone kartki: 232

Średnia ocena: 4.3333333333333

Zwycięstwo z kołyską w tle

Remisowy rezultat Epamu z Luxoftem sprawiał, że zmotywowany Polplast od pierwszej minuty starał się wykorzystać potknięcie goniącego peletonu i przybliżyć się do mistrzostwa. Słowa w czyny „Granatowi” zamienili już w drugiej minucie po świetnym wykończeniu Tomasza Marchińskiego. Beniaminek pomimo ambitnej gry niżej notowanego HCL Poland cierpliwie czekał na swoje szanse i skrupulatnie podwyższał prowadzenie. Jeszcze w premierowej odsłonie team Rafała Brasia „dorzucił” dwa gole, udowadniając, że znajduję się w wybornej dyspozycji. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a ostra gra z obu stron spowodowała, że arbiter pokazał aż sześć żółtych kartek! Tuż przed końcowym gwizdkiem rezultat na 6:0 ustalił po sprytnie rozegranym rzucie wolnym młody tata – Artur Serafin, który gola uczcił wraz z kolegami tradycyjną kołyską. Gratulujemy! Tym samym obie ekipy opuszczają obiekt przy ulicy Ptaszyckiego w zgoła odmiennych humorach – Polplast ma już dwanaście punktów przewagi nad drugim Luxoftem i pewnie pędzi po mistrzowski tytuł, HCL Poland na dobre zadomowił się w strefie spadkowej.