Żółte kartki: 389

Czerwone kartki: 41

Średnia ocena: 5

Rzutem na taśmę

Pierwsza połowa trzeba przyznać nie zachwyciła zarówno biorąc pod uwagę ilość sytuacji, jak i poziom gry. Gra długimi fragmentami była bardzo szarpana, jedni i drudzy nie potrafili przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce. Dlatego też większość akcji kończyła się oddaniem futbolówki za darmo rywalowi. Pierwsze dziesięć minut do dwie dogodne sytuacje Orlenu oraz ciekawy rajd Jan Głogowski, jednak wszystkie te okazję zakończone niepowodzeniem. W 14. minucie zespół IG miał idealną stuprocentową okazję, jednak w dalszym ciągu zabrakło wykończenia. Druga połowa wyglądała o niebo lepiej. Prowadzenie Orlenowi dał obrońca Karol Piekarz, który urwał się i szybki rajd zakończył celnym strzałem. Jednak rywale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i starali się sporo strzelać, brakowało naprawdę niewiele. 17. minuta przyniosła gol na remis, a zaledwie dwie minuty później IG prowadziło 2:1. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Dwójkową akcją na jeden kontakt rozklepali defensywę Orlenu, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Zbigniew Rolski. Walka do końca opłaciła się.