Żółte kartki: 3381

Czerwone kartki: 232

Średnia ocena: 4.3333333333333

Wydarli zwycięstwo

W pierwszym meczu kolejki III Ligi grupy B drużyna IG podejmowała drużynę SOPEM. W poprzedniej rundzie goście gładko wygrali 4:0 i można się było spodziewać powtórki z rozrywki patrząc na tabele w której IG piastuje ostatnie miejsce a SOPEM jest głównym faworytem do zdobycia brązowego medalu. W mecz lepiej weszli goście którzy starali się prowadzić grę i to oni mieli więcej sytuacji podbramkowych. Pierwsza bramka padła dopiero około 10min meczu gdy dobre podanie wykorzystał Marcin Kyrc. Pierwsza część nie przysporzyła nam więcej emocji i to goście byli w lepszej sytuacji przed rozpoczęciem drugiej połowy. Przebiegała ona (przynajmniej na początku) bliźniaczo podobnie do pierwszej części. SOPEM grał piłką nie pozwalając na dużo zespołowi IG. Wynik podwyższył nawet w tej samej minucie tylko drugiej części Michał Trabuła i mieliśmy już względnie bezpieczny wynik dla gości 0:2. Sygnałem dla IG był rzut karny podyktowany za faul na napastniku. Do piłki podszedł Mykola Kursik i mocnym strzałem koło słupka pokonał bramkarza SOPEM. Gospodarze poczuli wiatr w żaglach i coraz śmielej atakowali ale nie zostało im dużo czasu do końca spotkania. Goście za to przestraszeni utratą 3 pkt cofnęli się do obrony. Gdy do końca pozostały ostatnie sekundy na rajd zdecydował się …bramkarz gospodarzy. Przebiegł z piłką na połowę rywala dokładnie zagrał do swojego kolegi z zespołu a ten idealnie wyłożył piłkę Michał Dąbrowski który ustalił wynik spotkania na 2:2 ratując remis dla swojego zespołu.