Pojedynek dwóch ekip, które poprzedniego sezonu nie mogły zaliczyć do udanych zapowiadał się bardzo ciekawie. Pierwsze minuty to lepsza nieco gra pomarańczowych, którzy dość szybko powinni wyjść na prowadzenie. Bajeczny strzał Piotra Matlaka zatrzymał się jednak na poprzeczce. W odpowiedzi Americana miała swoją szansę po rzucie wolnym, lecz piekielnie mocne uderzenie Roberta Dąbrowskiego udało się bramkarzowi obronić. Mecz toczony był w bardzo dobrym tempie, najwyższym z wszystkich dotychczasowych. Obie ekipy miały swoje sytuacje, lecz State Street tego dnia po prostu nic nie chciało „zmieścić się" w bramce. Świetnie ruszył Michał Surma, który minął prawie wszystkich rywali, lecz w sytuacji sam na sam golkiper zdołał jego strzał odbić. Tymczasem na prowadzenie wyszli goście. Pomarańczowych dotknął po tym golu mały kryzys, z którego jednak udało im się wydobyć. Ruszyli szturmem na bramkę czerwonych i przez chwilę dosłownie bombardowali ją strzałami. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do siatki. Drugiego gola udało się za to, po błędzie bramkarza strzelić Americanie. Po chwili było już 3:0, tym razem po niefrasobliwym zagraniu obrońcy wprost pod nogi bohatera czerwonych, Roberta Dąbrowskiego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
Druga połowa okazała się dla gości jeszcze bardziej udana. Aż pięć zdobytych w niej goli wprawiło czerwonych w doskonały który dopisywał im będzie pewnie jeszcze przez co najmniej tydzień. Sześć bramek zdobył nowy nabytek zespołu, wspomniany Dąbrowski, który jest ewidentnie właśnie tym piłkarzem, którego Americanie brakowało. Po bramce dołożyli jeszcze Rafał Zapała i Marcin Warias. State Street zakończyło niestety mecz bez choćby strzelonego gola, choć nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby piękny strzał Matlaka znalazł drogę do bramki.