Żółte kartki: 389

Czerwone kartki: 41

Średnia ocena: 5

Wyszarpany remis

Kolejnym spotkaniem na obiekcie przy ulicy Dekerta było starcie drużyny Light z poprzednim brązowym medalistą Getinge. Faworytem spotkania była drużyna gości która nie miała większych rotacji w składzie a dobrze wiemy po poprzednich sezonach , że nie są „chłopcami do bicia”. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy którzy dosyć szybko objęli prowadzenie po mocnym strzale Pawła Oratowskiego . Warto zaznaczyć że Getinge rozpoczęło spotkanie bez nominalnego bramkarza który dotarł dopiero na drugą cześć gry. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać a strzelcem gola był Bartosz Strzępek a już po chwili po rzucie karnym goście objęli prowadzenie i kończymy polowe z wynikiem 1:2. Druga połowa a przynajmniej pierwsze minuty to przewaga Getinge którzy po szybko strzelonych dwóch bramkach prowadzili aż 1:4. Ekipa Light wreszcie doszła do głosu i wskoczyła w swój rytm meczowy do którego nas przyzwyczaiła w poprzednim sezonie. Bramki strzelali kolejno Igor Stawiarski z rzutu wolnego Grzegorz Solarz oraz Tomasz Stępień który po sprytnym strzale doprowadził do remisu. Wynik na pewno bardziej zadowolił gospodarzy którzy wyszarpali cenny punkt gościom.