Żółte kartki: 3381

Czerwone kartki: 232

Średnia ocena: 4.3333333333333

Odroczony wyrok

Nie było niespodzianki w starciu dwóch znajdujących się na odmiennych biegunach klasyfikacji zespołów. Polplast prowadzenie mógł wywalczyć już na samym początku, jednak w pojedynku z rzutu karnego górą okazał się golkiper rywali - Giga Chalauri. Jak pokazały kolejne minuty był to tylko odroczony wyrok, a „Granatowi” jeszcze w premierowej odsłonie zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie po wykończeniach Michała Serafina i Tomasza Marchińskiego. Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie, a team Rafała Brasia skrupulatnie powiększał zbudowaną przewagę. Dzieło zwieńczył w samej końcówce sam kapitan, który ustalając rezultat na 6:0, udowodnił, że to beniaminek w pełni zasłużył na zgarnięcie pełnej puli. Tym samym doświadczona ekipa pozostaje na drugim miejscu i z niecierpliwością wyczekuję zbliżającego się bezpośredniego boju z Luktransem, który wydaję się decydować, kto założy na swoje szyję złote medale. Ze swoim losem pogodził się już Luxoft, który opuszczając balon przy ulicy Ptaszyckiego z zerowym dorobkiem definitywnie żegna się z pierwszą ligą.