Żółte kartki: 4142

Czerwone kartki: 379

Średnia ocena: 3.5

A mogło być inaczej…

Hit nie zawiódł! Najciekawsze spotkanie trzynastej serii Extraklasy przyniosło sporo boiskowych emocji i kilka ładnych bramek. Pierwsze minuty należały do niżej notowanego Odstraszanie.pl, które po pięciu minutach cieszyło się ze skromnego prowadzenia po wykończeniu Arkadiusza Chlebowskiego. W najlepszy możliwy sposób na cios ten odpowiedział State Street. Ogromna w tym zasługa Wojciecha Króla, który najpierw jeszcze w premierowej odsłonie wyrównał, a potem po zmianie stron pokonał Michała Bartyzela. Ostatni kwadrans to jednak dominacja „Granatowych”. Piotr Dębski i spółka nie dość, że odrobili poniesione straty, to po drugim celnym strzale Chlebowskiego prowadzili 3:2. Futbolówkę na wagę remisu na nodze w samej końcówce miał Tomasz Bielach, lecz zamiast strzelać z pierwszej piłki do pustej bramki poczekał, pozwalając na skuteczną interwencję defensorowi. A jak mawia znane piłkarskie porzekadło – „niewykorzystane okazję lubią się mścić”, to Odstraszanie.pl w ostatniej akcji meczu wyprowadziło zabójczą kontrę, której wykończenie przez Michała Tyrkę całkowicie pozbawiło złudzeń i zapewniło pozycję lidera Extraklasy!