Mecze: 1323

Żółte kartki: 498

Czerwone kartki: 35

Na kłopoty … Daniel Rubak!

Sporo emocji przyniosła pierwsza odsłona spotkania dwóch drużyn zaciekle walczących o opuszczenie strefy spadkowej. Jako pierwszy prowadzenie objął DIAMOND. Na taki obrót spraw w najlepszy możliwy sposób odpowiedział TechnipFMC. Ten jeszcze przed zmianą stron wyrównał, a potem zapewnił sobie skromną zaliczkę. Ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało jednak do Bartosza Gorczycy, co sprawiło, że oba teamy udały się na przerwę przy stanie 2:2. Kolejne minuty to popis gry Daniela Rubaka. Zawodnik ten skompletował hattricka, prowadząc „Fioletowych” do zasłużonego triumfu. Wygrana ta pozwoliła drużynie Dawida Rybczyńskiego dopisał do swojego konta trzy punkty i oddalić się tym samym od strefy spadkowej. W niej pozostaje zaś ekipa Łukasza Batora. Minimalna strata do siódmego HSBC sprawia jednak, że „Biali” w kwestii utrzymania nie powiedzieli z pewnością jeszcze ostatniego słowa.