Mecze: 9379

Żółte kartki: 4143

Czerwone kartki: 379

Zaskoczenie...

Do sporej niespodzianki doszło w pierwszym meczu dnia. Drugie zwycięstwo w premierowym sezonie zanotowało Hitachi, zostawiając w pokonanym polu współliderujące PGE. Czerwoni lepiej rozpoczęli. Pozwolili PGE prowadzić grę, ale często odpowiadali groźnymi kontratakami. Jeden znich dał prowadzenie 1:0 Hitachi. Autorem gola został Tomasz Dąbrowa. Granatowi odpowiedzieli w 15. minucie. Składną akcję skutecznie wykończył Dariusz Ślusarczyk. Sześć minut po zmianie stron PGE poszło za ciosem i wydawało się, że jest na dobrej drodze do planowego zwycięstwa. Wtedy to do siatki trafił po raz drugi Dariusz Ślusarczyk. To jednak nie podłamało Hitachi, które w ostatnich siedmiu minutach przechyliło szalę zwyciestwa na swoją korzyść. Najpierw rzut karny na gola zamienił bramkarz Hitachi Marco Benvegnu, a na trzy minuty przed końcem Grzegorz Pancerz przesądził losy rywalizacji.