Mecze: 1323

Żółte kartki: 498

Czerwone kartki: 35

Nowicjusze z premierowym zwycięstwem...

Grające bez nominalnego bramkarza Alfa Laval uległo KURO Detailing. Obydwa zespoły przystąpiły do tego pojedynku bez zwycięstwa na koncie, więc tym bardziej był to dla nich bardzo ważny pojedynek. Lepiej w mecz weszło KURO. W 5. minucie Przemek Gumułka zagrał do Sebastiana Woszczyka, a ten ostatni mocno uderzył pod poprzeczkę. Alfa próbowała odpowiadać, jednak brakowało jej skuteczności. Tymczasem zawodnicy w czarnych koszulkach podwyższyli na 2:0 tuż przed przerwą. Tym razem Przemek Gumułka świetnie przymierzył w samo okienko bramki Alfa Laval z rzutu wolnego. Po zmianie stron doszło do "powtórki z rozrywki". Tak, jak w pierwszej odsłonie, najpierw gola dla Kuro zdobył Woszczyk, a następnie to samo zrobił Gumułka. W ten sposób nowicjusze wygrali po raz pierwszy w historii swoich wystepów w Biznes Lidze. Alfa Laval wciąż pozostaje bez punktu w obecnym sezonie.