Mecze: 9379

Żółte kartki: 4143

Czerwone kartki: 379

Średnia ocena: 3.5

Wynik meczu został zweryfikowany, jako walkower 5:0. W zespole Dassault wystąpił zawodnik nieuprawniony do gry.

...

Zaskoczyli lidera...

Bardzo twarde warunki postawił prowadzącemu w tabeli Capgemini zespół Dassault Systemes. Błękitni wrócili do rozgrywek mocno rozkojarzeni. W pierwszej połowie to Niebiescy sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie. Dassault wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji Piotr Adamczyka. Po zmianie stron Capgemini wyrównało dość szybko i w kolejnych minutach częściej utrzymywało się przy piłce. Dassault jednak skutecznie bronił dostępu do swojej bramki i groźnie kontratakował, jednak w decydujących momentach brakowało mu precyzji. Dla obu ekip remis ma gorzki smak. Capgemini zostało dościgniete przez Uber i lideruje już tylko dzieki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Dassault zrównał się punktami z Valeo i otwiera strefę spadkową. Trzeba jednak pamiętać, że Niebiescy mają jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania, więc ich sytuacja nie jest zła. Tym bardziej, że pokazali się bardzo do brze na tle faworyta.