Miejsce spotkania: SF Podgórze - Dekerta 21

Mecze: 519

Żółte kartki: 215

Czerwone kartki: 72

Upragnione przełamanie!

Do piątej kolejki na swój pierwszy punkt czekało SMA Magnetics. Letni debiutant zremisował 3:3 z Luxoft, mimo, że po dwunastu minutach zmuszony był do odrabiania strat, kiedy to do siatki przeciwników trafił Iaroslav Liabogov. „Czerwoni” odpowiedzieli jednak w najlepszy sposób. Najpierw do remisu doprowadził Miłosz Szarek, a potem za ciosem poszedł Konrad Hałuszka. Na przerwę oba teamy udały się jednak przy wyniku 2:2, bowiem losy meczu wyrównał Iaroslav Halchenko. Kiedy po zmianie stron bramkę zdobył Mykola Kursik, wydawało się, że team Maksymiliana Janika poniesie piątą porażkę. Wtedy jednak fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się gracz potyczki Konrad Hałuszka, sprawiając, że obie ekipy opuściły obiekt przy ulicy Dekerta bogatsze o jedno „oczko”.