1:0

State Street

'Mecz o 6 punktów' dla Kraków Airport Taxi

Po spotkaniu Cisco z iCarem był to kolejny bardzo ważny mecz dla układu ligowej tabeli, a w zasadzie jej dolnych rejonów. Drużyna, która zgarnęłaby w nim 3 punkty odskoczyłaby znacząco od strefy spadkowej, biorąc pod uwagę, że do końca zostaną 3 kolejki. Widać było, że oba zespoły grały bardzo ostrożnie, mocno koncentrując się na defensywie. Ostatnie mecze tych drużyn pokazały, że oba zespoły potrafią skutecznie bronić. Efektem tego była znikoma liczba bramkowych sytuacji w I połowie meczu. Najgroźniejszą akcję stworzyli zawodnicy State Street, gdy po strzale jednego z nich piłka trafiła w słupek. W drugiej połowie obraz gry zmienił się nieznacznie. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Tomasz Ziółko, zawodnik Kraków Airport Taxi, co rozruszało nieco dwie ekipy. Świetną szansę na wyrównanie miał Piotr Rusin, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Kraków Airport Taxi jeszcze raz poważnie zagroziło bramce State Street, ale po atomowym uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie Kraków Airport Taxi wygrywa skromnie 1:0 i przy innych wynikach tej kolejki jest już 4 punkty nad strefą spadkową. Przed State Street natomiast arcytrudne zadanie jeśli chcą utrzymać się w Extraklasie.