Mecze: 42

Żółte kartki: 0

Czerwone kartki: 0

Trzysetowy horror

Początek tego meczu toczony był w charakterze punkt za punkt. Dzięki kilku dobrych zagrywkach i błędach rywala to Nordic wyszedł na prowadzenie 12:7. W kolejnych piłkach konsekwentnie utrzymywał dobrą dyspozycję, zdobywając w pewnym momencie 8 punktów przewagi. Jej nie oddali już do końca seta, wygrywając gładko pierwszą partię 25:18. Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli wyraźnie zmotywowani gracze Ericssonu, prowadząc na początku 5:1. To właśnie gospodarze przejęli inicjatywę w tym secie wyraźnie poprawiając swoją grę. W końcowej fazie seta nie pozostawili rywalom złudzeń, rozbijając ich 25:12 i doprowadzając tym samym do tie-breaka. Trzeci set Nordic rozpoczął efektownie, osiągając przewagę 7:1 dzięki świetnym zagrywkom. Ericsson jednak po zmianie stron zaczął odrabiać straty, doprowadzając do stanu 10:10. Rozpędzeni gospodarze lepiej rozegrali końcówkę spotkania wygrywając 15:12 i cały mecz 2:1.