Mecze: 1027

Żółte kartki: 184

Czerwone kartki: 21

Jak równy z równym

Przed tym spotkaniem jednogłośnie wskazywano faworyta. Jednak nikt się nie spodziewał, że to zwycięstwo przyjdzie tak ciężko liderowi tabeli, który zostawił wiele sił na boisku po tym spotkaniu. Zawodnicy Luxoftu dobrze rozpracowali swojego rywala. Czytali grę Polplastu jakby grali razem na treningach. Polplast starał się grać szybką grę na jeden kontakt. Miało to pozwolić rozmontować obronę przeciwnika, który nie nadążałby za wędrującą piłką. Tym razem tak nie było. Luxoft zamurował dostęp do pola karnego i skutecznie przecinał podania przeciwnika. Zawodnicy tej drużyny nie poprzestali wyłącznie na bronieniu się. Stwarzali również groźne sytuacje w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Zacięty pojedynek trwał dalej w drugiej części. Wszystko wskazywało na remis. Żadna z drużyn nie dominowała a także nie stwarzała już takiego zagrożenia w ataku jak w pierwszej połowie. Sfrustrowany lider obecną sytuacją na boisku nie zamierzał zakończyć tego spotkania remisem. Zawodnicy po wielu staraniach przeprowadzili jeszcze jedną skuteczną akcję, która dała im upragnione zwycięstwo. Luxoft po tej porażce opuścił strefę medalową.