Miejsce spotkania: Com-Com Zone - ul. Ptaszyckiego 6

Mecze: 676

Żółte kartki: 0

Czerwone kartki: 0

Siatkarski spektakl

Capita, czy Interia? Która ekipa rozpocznie finały z pole position? To pytanie zadawało sobie wielu. Liczyliśmy na niezły pokaz siatkówkarskich umiejętności i nie zawiedliśmy się! Zespoły przystąpiły do tego arcyważnego starcia w prawie najmocniejszych składach. W szeregach Capity zabrałko Pawła Piwowarczyka, co niestety odbiło się nieco na postawie ,,Granatowych’’. Interia.pl grała na sporym luzie, z dużą skutecznością w ataku. Jej zawodnicy potwierdzili, że zagrywka to mocna strona ,,Redaktorów’’. Spore problemy z przyjęciem miała Capita, przez co na przerwę schodziła przegrywając 11:17. Po złapaniu oddechu, Jacek Fedorczak i spółka wzięli się za odrabianie strat, ale były one zbyt duże, aby Interia.pl wypuściła pierwszego seta z rąk (25:23). W drugiej części oglądaliśmy niezwykle zacięty pojedynek. Punkt za punkt i czekanie, aż rywal się pomyli. Capita prowadziła 16:13, ale wtedy na wyżyny swoich umiejętności wspiął się duet Kamil Ślusarek – Julia Barbaszewska. To właśnie ich akcje (ataki i zagrywka) sprawiły, że Interia objęła prowadzenie (19:18). Capita odpowiedziała, znowu objęła prowadzenie, ale przy stanie 23:22 maszynka do zdobywania punktów zacięła się. Aktualni mistrzowie zdobylli 3 ,,oczka’’ z rzędu i zgarnęli komplet punktów!