Mecze: 2081

Żółte kartki: 575

Czerwone kartki: 54

Średnia ocena: 4

W trzecim meczu tej kolejki doszło do starcia na szczycie, lider ,,podejmował” drugą drużynę tabeli. Spotkanie od początku stało na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska. Piłkarsko lepiej wyglądała drużyna DIAMOND, ale Cathay Pacific fakt ten w ogóle nie ruszał. Pierwszą bramkę zdobyli gracze w ciemniejszych koszulkach, którzy od razu dążyli do potwierdzenie swojej przewagi poprzez drugie trafienie, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Od początku drugiej odsłony do odrabiania strat ruszyli zawodnicy w białych koszulkach. Mieli jednak problem ze skutecznością bądź ostatnim podaniem. Co nie wyszło jednym, udało się drugim. Po jednym z kontrataków DIAMOND wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Bramka ta widocznie ich rozproszyła, bo nie mający zamiaru się poddać rywal dosyć szybko odpowiedział bramką kontaktową, dzięki czemu ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Nie mając nic do stracenia Cathay Pacific skierowało wszystkie siły do ataku, ażeby wyciągnąć z tego spotkania chociaż jeden punkt. Narażali się tym samym na kontry, z których jedną na bramkę zamienili zawodnicy DIAMOND i zasłużenie wygrali to spotkanie 3:1, co pozwoliło im wskoczyć na pozycję lidera tabeli.