Czwarty mecz wieczoru był kolejnym, w którym zobaczyliśmy sporo goli. Do przerwy mieliśmy jednak skromne 1:0 dla Auchana, który bardzo dzielnie poczynał sobie ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Co więcej, gospodarze w drugiej połowie prowadzili 3:2, lecz dali sobie strzelić sześć bramek. Pogrążył ich Mateusz Machnik, autor hat-tricka. Po dwa gole zdobyli Mateusz Marszałek i Dawid Przybytek oraz Maciej Rajtar. Drużynie Auchana nadzieje na wygraną w tym meczu o niebagatelną stawkę dawali Dominik Kotek, Dariusz Tarnopolski i Wojciech Wróbel, lecz nadzieje te okazały się płone. Gospodarze przegrali i zamiast zbliżyć się do ekip czołówki, przesunęli się odrobinę bliżej w kierunku miejsc zagrożonych spadkiem. Lorenz za to czai się tuż za plecami czołowej trójki.