Jesienne zmagania II Ligi C rozpoczęły zespoły RMF Maxxx i Kolportera. Gospodarze wystąpili w roli pierwszej drużyny, z którą przyszło się zmierzyć gościom w Biznes Lidze. Debiutanci zaczęli od mocnego uderzenia, dając do zrozumienia rywalom, że nie łatwo będzie ich pokonać. Wojciech Kuszaj oddał minimalnie niecelny strzał, po którym futbolówka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Macieja Urbanka. Kilka minut później oglądaliśmy akcję po drugiej stronie boiska. W polu karnym dobrze odnalazł się Oskar Kraciński, lecz po jego uderzeniu piłkę na poprzeczkę sparował Bogusław Szewczyk. Kolejne minuty to wymiana widowiskowych, ale i nieskutecznych ciosów. Kilkukrotnie w ekipie Kolportera próbował Wojciech Kuszaj, jednak zawodnik miał sporo pecha przy wykańczaniu akcji. W pierwszej odsłonie bramkarz RMFu był zaporą nie do przejścia, zaś goalkeeper Kolportera musiał skapitulować. Umiejętnościami błysnął Marek Suder, który dwoma soczystymi uderzeniami ustalił wynik do przerwy na 2:0. Zaraz po wznowieniu gry oglądaliśmy ofensywny zryw drużyny gości. Już pierwsza składna wymiana piłki przyniosła upragniony skutek. Gol kontaktowy Mariusza Wojtygi dał gościom nadzieję na końcowy sukces. Bojowy nastrój pomarańczowych został jednak szybko stłumiony, gdyż bramkę na 3:1 Oskar Kraciński. Zawodnik mocno uderzył z dystansu i trzeba przyznać, że nie najlepiej w tej sytuacji spisał się bramkarz gości. Konsekwentna, spokojna gra RMFu przyniosła efekt w postaci kolejnych dwóch goli. Do sieci trafiali Konrad Mostownik i po raz drugi Kraciński.

Wynik 5:1 jest zasłużonym zwycięstwem „Radiowców". Doświadczony zespół pokazał jak należy rozkładać siły w trakcie meczu. Zawodnicy Kolportera pokazali zaś, że grać potrafią, a potencjał jakim dysponują nie jest mały. Jeśli w kolejnych spotkaniach poprawią grę w defensywie to na pewno wynik będzie lepszy.