Mimo, że oba zespoły dzieliły przed tą kolejką cztery punkty, zanosiło się na wyrównane i zacięte spotkanie. I choć wynik nie do końca na to wskazuje, takim też było w istocie. Lepiej rozpoczął je Lorenz, trafiając na 1:0. Długo nie cieszył się jednak z prowadzenia; już chwilę później wyrównał bowiem IBM. Kolejne minuty upływały pod znakiem zaciętej gry, toczącej się głównie w środku pola. Przed zmianą stron to czerwoni ponownie wyszli na prowadzenie, by, jak się potem okazało, nie oddać go już do końca meczu. Mimo, że niebiescy atakowali z każdą minutą coraz wścieklej, nie przynosiło im to efektów. Skuteczniejsi okazywali się piłkarze gości, którzy ostatecznie zdobyli w tym starciu pięć goli. We wszelakich statystykach, poza golami, mielibyśmy chyba wynik remisowy. Podobna liczba strzałów, podań, porównywalne posiadanie piłki... Niestety, Istvan Szeles i koledzy mieli tego wieczoru nieco gorzej wyregulowane celowniki. Wspomnianemu zawodnikowi pozwoliło to na zdobycie ledwie jednego gola. Podobnym osiągnięciem pochwalić mógł się również Felipe Baptista Ferreira, lecz było to na Lorenz za mało. W zespole czerwonych świetną formą, nie po raz pierwszy, błysnął Kamil Białko. Trzy strzelone przez niego gole i dwie asysty walnie przyczyniły się do końcowego sukcesu Lorenza. Podania wysokiego zawodnika wykorzystywał dwukrotnie Przemysław Wleciał.