Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu jest CentroClima/R&M Greentech. Walczący o mistrza goście pokazali bardzo wysoki poziom gry, nie dając tym samym szans gospodarzom. Już od początku spotkania widać bardzo dużą przewagę białych. Po bardzo ładnych zespołowych akcjach padają pierwsze bramki. Gospodarze próbują jedynie odpierać ataki, lecz ofensywa rywali jest zbyt silna i zgrana. Do przerwy goście zdobywają cztery gole. Druga połowa to cały czas ten sam schemat. Apla pokusiła się o wyprowadzenie kilku ataków ze swojej strony, jednak nie przyniosły one żadnych efektów w postaci bramek. W drugiej części gry goście dołożyli jeszcze pięć goli. Jednostronne spotkanie zakończyło się zwycięstwem dla CentroClimy 0-9.