Pomimo końcowego wyniku 5:1 mecz pomiędzy ekipami Especto i LORENZ  był wyrównany, niestety tylko przed przerwą. Powoli, bez zbędnego pośpiechu dominację budowali sobie Gospodarze. Pierwsza połowa przyniosła tylko jedną bramkę, której autorem był świetnie spisujący się Paweł Kozub dostając świetnie zagraną piłkę przez Jacka Tomasza pod samą bramką. Oba zespoły ambitnie oraz z wielki zaangażowaniem walczyły w środku pola. Zatem chwila przerwy należała się obu drużynom, lecz lepiej wpłynęła ona na graczy Especto , którzy konsekwentnie atakowali zamieniając prawie każdy strzał na bramkę. Jako pierwszy w kolejnej fazie meczu trafienie zdobył Marcin Fudali, a kolejno za nim Paweł Kozub (2x) i Adam Piskorz. W miarę upływu czasu widać było swobodę gry Gospodarzy co w rezultacie przekładało się na ładnie konstruowane akcje zaciągnięte doświadczeniem z Ekstraklasy. Zespół LORENZ mimo, że nie był widoczny w drugiej części zodobył jedną bramkę dzięki Dawidowi Przybytkowi.