Ostatni mecz, zapowiadający się jako hitowe spotkanie, spełnił pokładane w nim oczekiwania. Ekipy Nidec i Lanstera stworzyły porywające widowisko, choć jego przebieg był dość zaskakujący. Można było przypuszczać, iż będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Dość niespodziewanie jednak od samego początku to goście prezentowali się znacznie lepiej od swoich przeciwników, co zaowocowało dość szybkim objęciem przez nich prowadzenia. Dość długo na murawie utrzymywał się wynik 0:1, lecz odważna i dobra gra gości dały im w końcu następne bramki. Do przerwy strzelili je jeszcze dwie. Po zmianie stron grający w znacznikach zawodnicy Lanstera dołożyli następne trzy gole i nie dali gospodarzom najmniejszych szans. Nidec w przeciągu 40 minut gry był w stanie tylko dwukrotnie trafiać do siatki. Czynili to Wojciech Suder i Kornel Apostolik. Ani przez chwilę wygrana gości nie była jednak przez nich zagrożona. Lanster zagrał doskonały mecz i sam sobie sprawił nagrodę, awansując na fotel lidera. Trzy gole strzelił Tomasz Sudoł, po jednym zaś Maciej Wejner, Kamil Stawiarski oraz Tomasz Bielach.