Emocji miało nie zabraknąć w meczu na szczycie pomiędzy Capgemini a Krak-Akcesoria i w istocie ich nie zabrakło. Nawet przez minutę z boiska nie wiało nudą, co potwierdziło tylko, że stanęły naprzeciwko siebie dwie najlepsze drużyny tej ligi. Od początku minimalnie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy starali się długo utrzymywać przy piłce, szukając okazji do zadania ciosu. Z dystansu próbowali szczęścia Tomasz Świder i Sebastian Dioniziak, ale ich próby były niecelne. Wraz z upływem czasu do głosu coraz odważniej zaczęli dochodzić gospodarze. Zwieńczeniem okresu ich przewagi był gol Mateusza Skotniczego, który zakończył pierwszą połowę. Po przerwie goście przestali kalkulować i ruszyli do zdecydowanych ataków, narażając się przez to na kontry. Do wyrównania przepięknym strzałem doprowadził Tomasz Świder, który rządził i dzielił w środku pola. Strata gola nie podłamała lidera i za sprawą Rubena Serrano Mendesa znowu wyszli na prowadzenie. W końcówce stawka meczu coraz bardziej dawała znać o sobie, czego efektem żółte kartki dla graczy obu ekip. Gdy na 2:2 trafił Tomasz Wojtasik sektor kibiców gości oszalał, ale nie wiedzieli jeszcze wtedy, że powodów do świętowania będą mieli jeszcze więcej. Rzut wolny dla Krak-Akcesoria. Piłkę ustawia Świder, delikatnie wrzuca ją w pole karne, tam wyskakuje do niej Dioniziak i uprzedza bramkarza. Gooooooooooooooooooool! Euforia radości w sektorze zajmowanym przez kibiców gości. Gdyby nie bali się konsekwencji ze strony wojewody to pewnie odpaliliby race. Sędzia kończy mecz! Koniec! 3 punkty dla Krak-Akcesoria!