Najciekawiej zapowiadające się spotkanie XIV serii gier nie zawiodło, wręcz przeciwnie, było zdecydowanie najciekawszym widowiskiem tego dnia. Lepiej w mecz weszła drużyna YesSportu, która wyraźnie zmobilizowana rywalizacją z liderem szybko wyszła na prowadzenie. Marek Gajewski wykończył kontratak swojego zespołu płaskim strzałem nie do obrony. W odpowiedzi dwukrotnie bliski zdobycia gola jest Tomasz Świder, ale piłka po jego strzałach najpierw mija słupek, a w drugiej sytuacji zatrzymuje się na poprzeczce. YesSport w głębokiej defensywie, ale nie zapomina o nękaniu rywala. Na 2:0 podwyższa Jakub Adamski strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Lider odpowiada bezpośrednio po wznowieniu gry, wykorzystując moment rozluźnienia w szeregach YesSportu. Gola pewnym strzałem obok bramkarza zdobywa Tomasz Dziadowiec. 4' minuty później do wyrównania doprowadza niezawodny Tomasz Świder, robiąc użytek z dobrze ułożonej lewej nogi. W końcówce pierwszej odsłony Marek Gajewski zdobywa drugiego gola i ponownie wyprowadza YesSport na prowadzenie. Pierwsza minuta drugiej połowy i wspomniany wyżej zawodnik kompletuje hattricka, wykazując się przytomnością pod bramką rywala. Zszokowane Krak-akcesoria traci kolejnego gola. Tym razem autorstwa Kamila Bobki, który w ekwilibrystyczny sposób pokonuje bezradnego Marcina Tyrawę. YesSport prowadzi zdecydowanie, ale do końca spotkania pozostaje jeszcze sporo ponad 10' minut gry. Wtedy to błąd popełnia Michał Błażewicz, wrzucając futbolówkę do własnej bramki. Dodatkowo bramkarz YesSportu odnosi w tej sytuacji kontuzje i musi opuścić boisko. W jego miejsce między słupkami staje Kamil Bobka i w pierwszej interwencji... musi wyciągać piłkę z siatki. Bramkę kontaktową zdobywa Tomasz Świder i Krak-akcesoria napiera na rywala ze zdwojoną siłą. W ostatnich minutach dwukrotnie świetnie między słupkami interweniuję Kamil Bobka, a raz Tomasz Świder jest niezwykle bliski wyrównania, ale piłka zatrzymuje się na słupku. Do ostatnich sekund było gorąco pod bramką niebieskich, ale Ci nie tracą kolejnego gola odnoszą zwycięstwo 5:4 i pozostają w walce o podium.