Nie było niespodzianki w starciu SSC z MPEC. Od pierwszych minut zarysowała się duża przewaga gości, którzy operowali piłką lepiej od rywala, co miało wymierne przełożenie na liczbę stworzonych okazji bramkowych. Drużyna gości nastawiona na kontrę starała się zagrozic bramkarzowi gości, który jednak dużo pracy w tym spotkaniu nie miał. Prowadzenie gościom dał Jakub Oważany, który wykończył indywidualną szarżę Filipa Fanderowskiego. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienie dołożył Oważany i do "szatni" obie drużyny schodziły przy prowadzeniu 2:0 dla MPEC. W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił, dalej zdecydowanie atakowali goście, a gospodarze starali się odgryzac szybkimi kontrami. Na pochwałę w zespole SSC zasłużył Ralf Huijnen, który dwoił się i troił w ofensywie, ale wobec braku wspracia był bez szans. Na osobny komentarz zasłużył bramkarz SSC Piotr Zielowski. Gdyby nie jego fantastyczna postawa wynik byłby zdecydowanie wyższy. Liderem w ekipie gości okazał się Jakub Oważany, który swoimi 4 trafieniami walnie przyczynił się do zdobycia 3 punktów przez wicelidera. Ostatecznie skończyło się na 5:0 dla MPEC, ale gdyby nie postawa Zielowskiego mogło "zakręcic" się koło dwucyfrówki...