Bezpieczna gra i kontrola wyniku ze strony Kolorystów

Na palcach jednej ręki policzyć można było nie tyle okazje podbramkowe, co wręcz liczbę sytuacji, w których zawodnicy Amary w pierwszej połowie na dłużej zameldowali się na połowie rywali. Taki stan rzeczy konsekwentnie, z minuty na minutę starali się podtrzymywać Koloryści, którzy dodatkowo skutecznie punktowali przeciwników i już do momentu gwizdka zapraszającego ich na przerwę dobili do wyniku 4:0. Warto nadmienić również o wyjątkowo ostrej grze, którą prezentowały obie drużyny w czasie trwania pierwszej odsłony spotkania. Dopiero druga połówka przyniosła niestety wyrównanie proporcji między nadmierną ambicją i pokazem piłkarskich umiejętności po stronie Amary. Wynik ustalony w pierwszej części gry i dalsza spokojna gra pozwoliły jednak zawodnikom występujących w ciemnych strojach nawet na stratę kilku bramek, które nie miały większego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Odrobienie strat było poza zasięgiem przeciwnika i w pełni zasłużone 3 punkty wędrują do ekipy Kolorystów