Koniarczyk zapewnia v-ce mistrzostwo drużynie nc+

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie XVII kolejki, czyli starcie pomiędzy nc+ a Placem Nowym 1. nc+ awans do II ligi miało już zapewniony, a Plac Nowy 1 ze względu na mecz z liderującą AMARĄ w ostatniej kolejce pilnie potrzebował choćby punktu, żeby być pewnym awansu. Pierwsza połowa była jednak dość rozczarowująca. Rzut karny wykonywany przez Cezarego Jędrzejczyka obronił Maciej Urbanek i była to w zasadzie jedyna ciekawa okazja w tej części gry. Po zmianie stron wynik otworzył Piotr Dudziak i przy takim rezultacie Plac Nowy 1 wyprzedał swojego rywala w tabeli. Na ich nieszczęście lider klasyfikacji strzelców – Łukasz Koniarczyk reprezentuje barwy właśnie nc+ i PN1 srogo się o tym przekonał. Koniarczyk dwukrotnie dostawał piłkę w polu karnym i przy biernej postawie obrońców w podobny sposób umieszczał ją tuż pod poprzeczką. Bramka na 2:1 padła w ostatnich minutach meczu i gracze Placu Nowego 1 nie zdołali odpowiedzieć żadną groźna sytuacją, w rezultacie czego nc+ zgarnęło 3 punkty i zapewniło sobie v-ce mistrzostwo III ligi B.