KOBY odskakuje od strefy spadkowej

Bardzo szybko obie drużyny rozpoczęły strzelanie w tym meczu, gdyż już po kilku minutach KOBY prowadziło 2:1. Wynik dla KOBY otworzył Góral, chwilę później problemów z wykończeniem dośrodkowania nie miał Paweł Kurowski, a na 2:1 dla KOBY trafił Karol Kęska. KOBY kreowało swoje akcje od formacji obronnych, Capita natomiast najczęściej opierała swoje ataki na kontratakach. W międzyczasie KOBY strzeliło trzecią bramkę i po 20 minutach było 3:1 dla KOBY. Po zmianie stron przewaga KOBY jeszcze się powiększyła, ale po strzeleniu kilku bramek zdecydowanie odpuścili oni grę obroną, dzięki czemu Capita mogła atakować nawet trzema zawodnikami przeciwko jednemu obrońcy. W międzyczasie byliśmy świadkami wręcz kuriozalnej sytuacji, gdy Dariusz Kobylański nieatakowany, mając przed sobą pustą bramkę popełnił błąd techniczny i wybieg z piłką poza linię końcową. Ostatecznie KOBY pokonuje Capitę 8:4 i śmiało można powiedzieć, że zwycięstwo to nie było zagrożone nawet przez chwilę. Dzięki cennym trzem punktom KOBY odskakuje już na 4 punkty od strefy spadkowej. Capita z kolei nie wykorzystuje potknięcia PKP Cargo i wątpliwe staje się, że drużynie tej uda się skończyć rozgrywki na podium.