Mistrz na drżących nogach wygrywa

Przed spotkaniem wszyscy byli zgodni, mówiąc że ANTRANS/TEB Edukacja nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem znajdującego się na 8. pozycji w tabeli Cisco. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. Mimo, że tradycyjnie w swoim stylu mistrzowie prowadzili grę to kompletnie nie przekładało się to na wykreowane sytuacje. Duża w tym zasługa mądrej gry obronnej Cisco. Zawodnicy tej drużyny grali bardzo blisko siebie i bronili się całym zespołem od czasu do czasu kontratakując i pokładając nadzieję w stałych fragmentach gry. I właśnie po jednym z rzutów rożnych Cisco wyszło na prowadzenie. Nie trwało ono długo, gdyż po kilku minutach ANTRANS/TEB Edukacja trafiła na 1:1, a chwilę później z dystansu na 2:1 dla ANTRANS/TEB Edukacji trafił Tomasz Wolak. Cisco nie zamierzało jednak składać broni i jeszcze przed przerwą odrobiło straty z nawiązką i to właśnie ta ekipa schodziła na przerwę prowadząc. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego gola Wolaka. Następnie dla lidera trafiali Armatys oraz T. Kawa, ale dłużne nie pozostało również Cisco i przed końcowymi minutami mieliśmy wynik 5:4. Zawodnicy ANTRANS/TEB Edukacji nie skupili się na obronie korzystnego wyniku, lecz starali się zdobyć kolejną bramkę. Mogło to się okazać opłakane w skutkach, gdyż w ciągu ostatnich dwóch minut spotkania dwukrotnie strzały z bliskiej odległości musiał bronić bramkarz ANTRANS/TEB Edukacji - Radosław Targosz, a po jednym z rzutów rożnych w słupek trafił Pepe Calvo Calzado. Drużynie mistrza Biznes Ligi udało się ostatecznie dowieźć to zwycięstwo do końca, ale przyznać trzeba, że już dawno żadna ekipa nie nastraszyła tak bardzo podopiecznych Adama Szumca.