Postawili kropkę nad ,,i''

I LIGA

 

Heineken - IP GBSC 0:2 (28:30, 23:25)

Zamiana ról

IP GBSC Kraków, mając nóż na gardle, zagrał chyba najlepszy mecz w tym sezonie. ,,Zieloni'' byli skoncentrowani od pierwszej do ostatniej piłki, dwukrotnie wygrywając prawdziwą wojnę nerwów w końcówkach obu setów! Świetną skuteczność w ataku miało trio: Janek Stelmach, Michał Okularczyk i Kamil Sułkowski. To oni poprowadzili IP GBSC do zwycięstwa w konfrontacji beniaminków. Ekipa Michała Czarneckiego na finiszu wywalczyła utrzymanie, a Heineken znalazł się w strefie spadkowej i za tydzień z Capitą gra o pozostanie w siatkarskiej elicie. 
 

morele.net - Capita 0:2 (14:25, 22:25)

Brąz Capity, spadek morele.net

Pierwszego seta morele.net przegrało do 14! To był pokaz bezradności ,,Czarno-czerwonych'', którzy kompletnie nie radzili sobie z atakami, czy zagrywkami Michała Warjasa. Po zmianie stron siatki, team Michała Witczaka zaprezentował się dużo lepiej, ale przy stanie 15:15 kilka punktów z rzędu zdobyła Capita. Wypracowana przewaga pozwoliła ,,Granatowym'' wygrać drugiego seta do 22 i cały mecz 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Jacek Fedorczak i spółka zapewniają sobie brązowy medal, a morele.net niestety żegna się z pierwszą ligą i kolejną edycję spędzi w niższej klasie rozgrywkowej. 

 

II LIGA

 

Nordic Semiconductor - IAG GBS 2:0 (25:16, 25:22)

Skuteczny finisz!

IAG GBS zanotował drugą z rzędu porażkę i przekreślił swoje szanse na mistrzostwo. ,,Czarni'' zaczęli ten mecz spokojnie, wypracowując sobie niewielką przewagę, ale później do głosu zaczęli dochodzić siatkarze Nordic Semiconductor. Odwrócili losy pierwszego seta, wygrywajać go do 16! Po zmianie stron IAG GBS w kluczowych momentach zabrakło skuteczności i też trochę szczęścia. Łukasz Duda i jego koledzy wygrywają ważne spotkanie, zapewniając sobie brązowy medal na finiszu rozgrywek!

Przybylski - Shell 2:0 (25:20, 25:15)

Zwycięskie zakończenie mistrzowskiego sezonu

Shell, znając wynik meczu Nordic - IAG GBS, wiedział, że musi pokonać Przybylskiego bez straty seta! Józek Klukoszowski i spółka liczyli, że pewny już tytuł mistrzowskiego lider zagra na ,,pół gwizdka'', ale nic z tych rzeczy. ,,Żółci'' prowadzili przez prawie cały pierwszy set. Drugi był tylko wyrównany na samym początku, później drużyna Tomka Przybylskiego odjechała rywalowi na kilkanaście punktów, ostatecznie wygrywając do 15 i cały mecz 2:0!  Przybylski zdobywa złoto i w przyszłej edycji zagra w siatkarskiej elicie, a Shell zajmuje najbardziej nielubiane przez sportowców cztwarte miejsce. 

 

III LIGA


Nokia - Consultronix 2:0 (25:16, 25:21)

Awans w debiucie

Nokia lekkie problemy z Consultronixem miała jedynie w drugim secie, ale ostatecznie wygrała go do 21 i cały mecz 2:0. Od początku ,,Błękitni'' pewnie radzili sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a rywal miał spore problemy z przyjęciem niewygodnej zagrywki, czy podbiciem silnych ataków ze skrzydeł, czy ze środka. Nokia wygrywa zgodnie z planem i kończy ten sezon, jako wicemistrz III Siatkarskiej Totolotek Biznes Ligi. Patryk Serwatka i spółka w swoim debiucie wywalczyli upragniony awans do drugiej ligi, w której również mogą odegrać kluczową rolę. 

Nidec - Schibsted 0:2 (6:25, 7:25)

Demolka!

Schibsted pokazał przeciwnikowi, że ogromna różnica punktów między zainteresowanymi zespołami nie jest przypadkowa. Lider pozwolił ,,Biało-ziolonym'' na zdobycie zaledwie trzynastu punktów w całym meczu! Nidec już przed pierwszym gwizdkiem sędziego spodziewał się trudniej przeprawy, ale chyba nie aż takiej. Obity niemiłosiernie zagrywką, czy silnymi atakami Konrada Sowuli i Rafała Piwowara. Schibsted wygrywa i stawia kropkę nad ''i''. Po meczu ,,Niebiescy'' otworzyli szampana i świętowali tytuł mistrzowski! 

FIDELTRONIK - Samsung 2:0 (25:0, 25:0) - walkower

 

Marcin Kluska

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu
T: +48 505 165 566 m.kluska@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Kamil Dulański

Masz pytania? Porozmawiaj Administracja rozgrywek
T: +48 505 200 998 biuro@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Tomasz Duda

Masz pytania? Porozmawiaj Administrator
Działu Multimedialnego
T: 530 713 312 t.duda@biznesliga.pl Zadaj pytanie