Arrow odetchnął z ulgą!

II LIGA B

RUKO - Polplast 2:5

Popis Kiełbowicza

W najciekawie zapowiadającym się meczu XI serii gier Poplast odparł ataki RUKO i pewnie pokonał graczy w niebeiskich trykotach. Duża w tym zasługa Tomasza Kiełbowicza, który najpierw sprokurował rzut karny, następnie go obronił, a w kolejnych minutach bronił, jak w transie. Co ciekawe był to trzeci niewykorzystany rzut karny zawodników RUKO na przestrzeni dwóch meczów. Dopiero przy stanie 0:4 swój dorobek otworzyli Niebiescy, jedank na odrabianie strat było już za późno.  Przewaga Polplastu i KADRY GAP nad RUKO wzrosła do ośmiu punktów i wszystko wskazuje na to, że Niebieskim pozostaje walka o utrzymanie trzeciego miejsca. Tym bardziej, że drugi oddech złapali Krakowscy Barmani.

Answear x Medicine - KADRA GAP 3:7

Zadanie wykonane

Mający problemy kadrowe Answear x Medicine uległ faworyzowanej KADRZE GAP. Gracze w białych koszulkach rozegrali świetną pierwszą połowę ekspresowo wypracowując sobie pięć goli przewagi. Answear przed przerwą zdobył pierwszego gola, a w drugiej zmniejszył straty do dwóch trafień. To jednak na nic się zdało. Ostatnie minuty ponownie należały do KADRY, która kolejnymi dwoma golami potwierdziła pewne zwycięstwo. Świetny sezon rozgrywa Piotr Apostolski, który tym razem popisał się pięcioma golami.

State Street - INTERIA.pl 6:2

Rozmontowani

Krok w kierunku utrzymania wykonał State Street. Gracze w błękitnych koszulkach do przerwy prowadzili skromnie 1:0 po trafieniu Krzysztofa Cholewickiego. INTERIA przebudziła się na moment i odrobiła straty z nawiązku już na starcie drugiej odsłony. Kiedy wydawało się, że faworyt pójdzie za ciosem sprawy w swoje ręce ponownie wziął jednak State Street. Błękitni zdecydowanie przeważali do końca meczu i zasłuzenie sięgnęli po komplet punktów dokładając do swojego dorobku pięć goli. Wspomniany Cholewicki, a także Gacek i Szubartowski rozmontowali defensywę INTERII.

WEBCON - BWI Group 4:1

Webcon odrabia straty

W bardzo ważnym meczu dla losów walki o byt w II Lidze Webcon pokonał BWI Group. Czerwoni prowadzili skromnie po pierwszych 20. minutach 1:0. Gola samobójczego zaliczył Tomasz Grzesiak. W drugiej połowie BWI miało jedną znakomitą okazję by doprowadzić do wyrównania, jednak jej nie wykrozystało, a w końcówce Webcon dołożył kolejne trzy gole i był już nie do zatrzymania. Na osłodę BWI pozostało trafienie Dawida Banaszczyka. Po tym zwycięstwie Webcon traci do miejsca gwarantującego utrzymanie już tylko trzy punkty.

II LIGA C

MERIT – ABB 1:4

Dobre złego początki

Kiedy w 15 minucie MERIT za sprawą Cypriana Turka otworzył wynik wydawało się, że beniaminek odniesie ważne dla walki o utrzymanie zwycięstwo. Z takim obrotem spraw nie zamierzało jednak pogodzić się ABB, które jeszcze przed przerwą wyrównało za sprawą Yevhena Albita. Świetny mecz rozgrywał Szymon Tomaszewski. Jego bezbłędne podania wykańczali Janusz Sądelski i Dawid Zuber, a czwarte letnie zwycięstwo teamu Przemysława Toronia stało się faktem!

LISEK.APP – Armatis Polska 4:5

Ambitna walka

Dwa różne oblicza miało spotkanie ekip z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej tabeli. Pierwsze pół godziny należało w pełni do faworyzowanego Armatis Polska, a gole Daniela Banasika, Stanislava Redzela i Damiena Zygara zapewniły spory margines błędu. W końcówce z dobrej strony pokazali się zawodnicy LISEK.APP. Rozmiary porażki zniwelował dwoma bezbłędnymi wykończeniami Tomasz Kłak, lecz by wyrównać zabrakło już czasu.

SpyroSoft – System Cold 0:9

Kosztowna strata

Ze sporymi problemami musiał mierzyć się we wtorkowy wieczór SpyroSoft. „Fioletowi” nie dość, że przybyli na obiekt bez zmian, to jeszcze od 6 minuty musieli radzić sobie w okrojonym składzie, gdyż boisko z kontuzją opuścił golkiper – Paweł Dusik. Absencję tą bezbłędnie wykorzystał Michał Szarlej, który skompletował hattricka. Wtórowali mu Marcin Pomierny (dwa trafienia i asysta) i Jakub Kostrz (gol i dwa kluczowe podania). Tym samym zawodnicy w biało-niebieskich koszulkach dopisują pełną pulę i na dobre włączają się do walki o brązowe medale.

Majorel – Jarwex 2:6

Rozstrzygnęli w pierwszej połowie

Kapitalnie w pierwszej odsłonie wtorkowej potyczki zaprezentował się Jarwex. „Seledynowi” raz po raz nękali golkipera rywala, strzelając przy tym aż 6 bramek. Ogromna w tym zasługa ofensywnego duetu – Dominika Karasia i Piotra Krawczyka (po dwa gole). Rozmiary porażki ambitnie próbował niwelować Yuri Druziuk, jednak to lider w pełni zasłużenie opuścił obiekt przy Bulwarowej bogatszy o trzy „oczka”.

Sparta – PepsiCo 5:0

Na zero z tyłu

Swoje w meczu zamykającym 11 kolejkę zrobiła Sparta. Zawodnicy w białych koszulkach jeszcze w pierwszej połowie zapewnili sobie skromne prowadzenie, kiedy to futbolówkę do siatki skierował Radosław Stabrawa. W końcówce team Bartłomieja Widły bezbłędnie powiększył przewagę, a hattricka skompletował Oliwier Świątek. Dodając do tego czyste konto Norberta Kawy jasnym stało się, że Sparta na dobre rusza w zaciekły pościg za czołówką!

III LIGA B

Corgi.pro Team – Teva 1:2

Zastępstwo z konieczności

Teva nie bez problemów pokonała Corgi.pro Team. Łukasz Banaśkiewicz w pierwszej połowie zmarnował rzut karny, ale nie przeszkodziło to, aby „Biali” pokonali oponenta, choć ten postawił im niezwykle trudne warunki. Przy odrobinie szczęścia i nieco lepszej skuteczności team Krzyśka Organka mógł to spotkanie nawet wygrać. Ciężko gra się bez podstawowego bramkarza, którego między słupkami z konieczności zastępował Tomek Organek. Robił, co mógł, ale po strzałach Michała Leśniaka i Mateusza Prusaka musiał wyciągać piłkę z siatki.

Primost – IBM SWG 5:6

Dowieźli korzystny rezultat

Aż jedenaście bramek oglądaliśmy w starciu Primostu Południe z IBM SWG. „Niebiescy” w czwartej minucie objęli prowadzenie, po główce Krzyśka Budy. Po kilku następnych akcjach i prezentach od rywala, team Wojtka Misia prowadził już 4:0! W drugiej połowie swoich kolegów do walki próbował poderwać Krzysiek Szewczyk, ale skuteczności i czasu starczyło jedynie na złapanie kontaktu. Przy wyniku 5:6 zrobiło się nerwowo na boisku, ale ostatecznie IBM SWG dowiózł to zwycięstwo do ostatniego gwizdka i mógł cieszyć się z czwartej wygranej.

FedEx – Sterling Outsourcing 1:2

Strzelec ciągle w formie

Udany rewanż Sterling Outsourcing, który po porażce z FedEx-em (1:3), tym razem zgarnia pełną pulę! Początek wcale na to nie zapowiadał, bo prowadzenie objęli „Biało-fioletowi”, a najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Bartek Put. Kiedy wydawało się, że FedEx dowiezie ten rezultat do przerwy, gola do szatni zdobył Bartek Grzyb! W drugiej połowie o wygranej „Wyspiarzy” przesądził nie kto inny, jak lider klasyfikacji strzelców! Bartek Grzyb trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

PKO Bank Polski – Arrow 2:5

Przełamanie!

Dziesięć kolejek – tyle na pierwsze zwycięstwo w sezonie wiosna-lato 2023 czekał Arrow! Ekipa Adriana Kruczka sprawiła sporą niespodziankę, pokonała doświadczonych graczy PKO Banku Polskiego i przełamała fatalną serię meczów bez wygranej! To zasługa Damian Samborskiego (2), Adama Stępnia (2) oraz Kuby Rudkiewicza, który zaliczył także dwie asysty. „Bankowcy” prowadzili 2:1 po golach Jarka Kraula i Jacka Dziduszki, ale później oddali rywalowi pole gry i zostali za to skarceni.

Cognizant – ntiative 9:1

Potwierdzają klasę

W połowie maja był remis! 6:6 po czterdziestu minutach gry! W rewanżu lider potwierdził klasę i rozbił ntiative 9:1 (5:0). Cogniznat od samego początku przejął inicjatywę i bardzo chciał zgarnąć pełną pulę, udowadniając, że rezultat z pierwszej rundy był tylko wypadkiem przy pracy. Zadbał o to Khalid Iakuev, który tylko wczoraj zdobył pięć bramek, prowadząc „Niebieskich” do okazałej wygranej. Oprócz niego do siatki trafiali: Mohammed Ali, Mohammed Eleyan, Murad Gojayev i Elvys Ciorcas. Honor przegranych uratował Artur Puchała.