Avanade z szansami na fotel lidera!

II LIGA C

MERIT – PepsiCo 5:1

Mają patent!

Bezcenne dla walki o utrzymanie punkty wywalczył we wtorkowy wieczór MERIT. „Błekitni” mają patent na PepsiCo i tak jak zimą na III Ligowych boiskach, tak i tym razem zainkasowali pełną pulę. Już do przerwy team Wojciecha Pietryny zbudował sobie ogromną przewagę. Spora w tym zasługa niezawodnego duetu – Radosława Halejcio i Cypiana Turka (po dwa gole). Po przerwie nadzieję na chociażby remis w szeregi PepsiCo przywrócił Aiper Tan, jednak ostatnie słowo należało do Dawida Jarosza i sprawa wygranej stała się jasna!

ABB – System Cold 2:4

Pościg trwa!

Ostatniego słowa w kwestii walki o medale nie powiedział System Cold. Team Marcina Pomiernego kontynuuje pościg za czołówką, pokonując tym razem ABB. „Biało-Niebiescy” po pierwszej odsłonie za sprawą Jakuba Kostrza i samobójczego trafienia Krzysztofa Bielskiego prowadzili 2:0, a tuż po przerwie powiększyli jeszcze swoją zaliczkę. Oprócz wyróżniającego się Kostrza swoje zrobił też niezawodny Przemysław Bartyzel. W końcówce rozmiary przegranej zniwelowali Janusz Sądelski i Szymon Tomaszewski, jednak by powalczyć o chociażby „oczko” zabrakło już czasu.

Sparta – Armatis Polska 2:7

Faworyt zrobił swoje

Niesiony zeszłotygodniowym triumfem nad firmą Jarwex Armatis Polska nie dał większych szans Sparcie. O ile jeszcze pierwsze dwie szybkie bramki Tomasza Chmury i Damiena Zygara zripostował Jan Matoga, o tyle wykończenia Olafa Kuśmierka i Konrada Kozioła pozostały już bez echa. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a były I Ligowiec panował nad boiskowymi wydarzeniami. O drugiego gola pokusił się Kuśmierek, a sposób na Marcina Obyrtacza znalazł też Artem Skeerlet. Rezultat ten w połączeniu z porażką SpyroSoft z Jarwex sprawia, że runda rewanżowa zapowiada się niesłychanie interesująco!

Jarwex – SpyroSoft 3:1

Hit dla Jarwexu!

Bezbłędny w pierwszej połowie wtorkowego meczu okazał się doświadczony Jarwex. „Seledynowi” bezlitośnie wypunktowali defensywne bolączki rywala i prowadzili 3:0. Najpierw wynik otworzył bowiem Sławomir Rakoczy, potem swoje zrobili Sylwester Durmała i Adam Gaudyn. Między słupkami dobrze spisywał się Marcin Zając, który skapitulował dopiero tuż po zmianie stron za sprawą Sebastiana Sztuka. Kolejne bramki nie padły i „Fioletowi” ponieśli pierwszą letnią porażkę. Tym samym Jarwex kończy rundę na pozycji lidera i udowadnia, że interesuję go tylko złoto!

LISEK.APP – Majorel 4:3

Przełamanie

Do dziewiątej kolejki zmuszony był czekać na pierwsze punkty LISEK.APP. „Fioletowi” pokazali się z dobrej strony w pierwszej połowie i po golach Radosława Woźniaka i Eryka Radwana prowadzili 2:0. Rozmiary zaliczki mogły być większe, jednak z rzutu karnego spudłował wspominany wyżej Woźniak. Po zmianie stron błyskawicznie straty odrobili Yurii Oliynyk i Yuri Druziuk, jednak ostatnie słowo należało do letniego debiutanta. Winy odkupił Woźniak, a do siatki futbolówkę skierował również Tomasz Kłak i premierowy triumf LISEK.APP stał się faktem!

III LIGA B

IBM SWG – Arrow 2:1

Cenne, minimalne zwycięstwo

Na półmetku sezonu Arrow wciąż bez zwycięstwa. „Czarni” z jednym punktem zamykają ligową stawkę i mają nadzieję, że w dalszej części sezonu uda się poprawić to nie najlepsze położenie. W szóstej minucie po golu Krzyśka Budy przegrywali 0:1. Taki rezultat utrzymał się aż do przerwy. Po niej wyrównał Damian Samborski, ale ostatnie słowo należało do Miłosza Bembenka, który strzałem w długi róg zapewnił IBM SWG cenne, minimalne zwycięstwo. Podium wciąż jest w zasięgu ekipy Wojtka Misia.

Primost Południe – Sterling Outsourcing 4:5

Snajper w gazie!

W doskonałej formie jest Bartek Grzyb. Jego szesnaście goli w dużym stopniu przyczyniło się do tego, że to właśnie Sterling Outsourcing jest liderem na półmetku! „Wyspiarze” wczoraj, nie bez problemów, pokonali Primost Południe (5:4), a aktualnie najlepszy strzelec ligi skompletował hat-tricka. Oprócz niego do siatki „Czerwonych” trafiali: Matthew Bilton i Daniel Knatt. To czy Sterling Outsourcing zostanie mistrzem wiosny zależeć będzie od wyniku zaległego meczu Avanade.

FedEx – Teva 7:1

Dzień konia

To był dzień Radka Samborskiego! Gracz FedEx czego się nie dotknął, zamieniał w bramkę! Jego cztery trafienia dały „Biało-fioletowym” piątą wygraną w sezonie wiosna-lato 2023. Oprócz niego golkipera Tevy pokonywali jeszcze Sebastian Szywalski (2) i Bartek Put. Honor przegranych w pierwszej połowie, przy stanie 0:3, uratował Paweł Kolarz. Zdecydował się na mocny, płaski strzał z dystansu, czym zaskoczył bramkarza wicelidera III Ligi B. Teva po powrocie do naszych rozgrywek, póki co plasuje się na siódmym miejscu.

Corgi.pro Team – Avanade 1:4

Pomoc bez większych konsekwencji

Druga minuta przyniosła nam otwarcie wyniku! Na listę strzelców wpisał się Daniel Gacek. Ten sam gracz kilka akcji później skompletował dublet. Corgi.pro Team próbowało wrócić do gry, ale raziło niedokładnością. Z pomocą przyszedł rywal, który jak na tacy wystawił piłkę Krzyśkowi Organkowi, a ten złapał kontakt z oponentem. W drugiej połowie strzelał już tylko team w pomarańczowych koszulkach. Na 3:1 Mateusz Motyka, a kropkę nad „i” postawił Mateusz Nogieć. W zaległym meczu z Tevą team Przemka Curzytka powalczy o fotel lidera na półmetku rozgrywek!

Onwelo – Pratt&Whitney 2:8

Gol w 15. sekundzie

Już w piętnastej sekundzie wynik meczu otworzył Damian Bożek. Onwelo wyrównało za sprawą szczęśliwego trafienia Wojtka Skuzy, ale „Pomarańczowi” na przerwę schodzili z wynikiem 1:3. Dał o sobie znać Krzysiek Kubas, który w drugiej połowie skompletował hat-tricka i poprowadził team z Niepołomic do okazałego zwycięstwa. Rozmiary porażki zmniejszył Paweł Zawiślak. Pratt&Whitney kończy rundę wiosenną tuż za podium, a Onwelo pierwszych punktów w Biznes Lidze poszuka po przerwie wakacyjnej.