"Barmani" i TRADEBOX.PL postawili kropkę nad "i"

II LIGA B

ABB – Answear&Medicine 1:5

Słodko-gorzki smak zwycięstwa

Po dziesięciu minutach na prowadzenie wysunął się ABB. Najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Przemek Toroń. Wyrównanie przyszło bardzo szybko i w przedziwnych okolicznościach! Błąd golkipera „Biało-czarnych” z zimną krwią wykorzystał Stefan Barylski. Młodszy z teamu Barylskich po przerwie skompletował hat-tricka. Jego tata dorzucił gola, a do wygranej cegiełkę dołożył Mateusz Młynarczyk. Zwycięstwo miało jednak słodko-gorzki smak. Oba zespoły w kolejnym sezonie grać będą szczebel niżej – w III Lidze.

RUKO – Pitbull Shisha Bar 3:2

Medale rozdane

Gracze RUKO znali wynik meczu Krakowskich Barmanów. Wiedzieli, że mistrzostwo im odjechało. To „Niebieskim” nie podcięło skrzydeł i w hicie 18. kolejki w pierwszej połowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie (Piotr Orlik i Piotr Kozak). Po zmianie stron z rzutu wolnego wyrównał Nikos Giannakopoulos i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, akcję na wagę wicemistrzostwa przeprowadził duet Piotr Kozak – Paweł Kulczak. Świetne podanie tego pierwszego wykończył Paweł i wygrana RUKO (3:2) stała się faktem! Srebro dla zwycięzców, a przegrani muszą zadowolić się brązem.

Krakowscy Barmani – Sterling Outsourcing 5:3

Mają to!

Krakowscy Barmani potrzebowali zwycięstwa, aby zapewnić sobie mistrzostwo II Ligi B i po czterdziestu minutach walki mogli odetchnąć z ulgą! Zadanie zostało wykonane! Sterling Outsouricg dzięki bramkom Daniela Cienkosza, Mateusza Kasperka i Bartka Grzyba napsuł im trochę krwi, ale team Mateusza Piechnika kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, szybko wypracował sobie solidną przewagę i dowiózł ją do samego końca. Po ostatnim gwizdku można było zacząć świętowanie i powrót na zaplecze Extraklasy. Następny cel – powrót do biznesligowej elity?

Avanade – Interia.pl 4:3

Po raz drugi lepsi

Avanade po raz drugi w tym sezonie okazuje się lepsza od Interii.pl. „Pomarańćzowym” tym razem ta wygrana nie przyszła tak łatwo, jak to miało miejsce w połowie stycznia. Wtedy ekipa Przemka Curzytka strzeliła sześć bramek i zachowała „czyste konto”. W rewanżu zwycięstwo było sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. „Redaktorzy” dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale Bartek Tupta wyrównał, a szalę na korzyść Avanade przechylił Mateusz Nogieć. Wygrani sezon jesień-zima 23/24 kończą w połowie stawki, a przegrani zamykają ligowe zestawienie, żegnając się z drugą ligą.

II LIGA C

PGE Energia Ciepła – BNP Paribas 0:2

Zrobił różnicę

W najlepszy możliwy sposób 18 kolejkę rozpoczęło BNP Paribas. Lider pokonał PGE Energię Ciepła, a szybkie prowadzenie zapewnił Piotr Suślik. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku, a z dobrej strony pokazał się golkiper „Bankowców” Nikodem Capek. W samej końcówce nieskuteczność przeciwników bezlitośnie skarcił wspominany wyżej Suślik, który dobijając futbolówkę odbitą od słupka w pełni potwierdził, że to team Piotra Knapika zainkasuję pełną pulę!

SpyroSoft – CelTom 2:1

Odroczony wyrok

Trudne warunki marzącemu o medalach SpyroSoft postawił zamykający stawkę CelTom. Co więcej, „Żółci” po kwadransie objęli nawet skromne prowadzenie, a zimną krwią w polu karnym popisał się Marcin Broda. „Fioletowi” wyrównali momentalnie, a błąd bramkarza wykorzystał Bernard Śniegowski. Po zmianie stron dwukrotnie przed szansą na zapewnienie pełnej puli z rzutu karnego stanął Grzegorz Migacz. O ile pierwsza próba nie przyniosła jeszcze zmiany wyniku, o tyle drugi cios sprawił, że to SpyroSoft może cieszyć się z ważnego triumfu!

BWI Group – System Cold 2:4

Wybitna końcówka

Sporo emocji dostarczyło starcie dwóch doświadczonych zespołów. I tych piłkarskich, bowiem ciosy Damiana Marca i Jakuba Kostrza ripostowali Dawid Banaszczyk i Damian Kalemba, jak i tych okołoboiskowych, które przyniosły dwie czerwone kartki. W końcówce większą skutecznością popisał się wicelider, którego na prowadzenie wyprowadził Konrad Duda. Tuż przed ostatnim gwizdkiem rezultat ustalił zaś wspominany wyżej Marzec i System Cold wciąż ma sprawy mistrzostwa tylko w swoich rękach!

UBER – PepsiCo 6:2

Bezlitośni do przerwy

Na nowo w miejsce na najniższym stopniu podium uwierzył UBER. Zdeterminowani zawodnicy w czarnych koszulkach już do przerwy zadali trzy zabójcze ciosy, a swoją wysoką formę potwierdził Adam Vartovnik. Po przerwie team Kamila Dworzeckiego nie zwalniał tempa, a z wybornej strony pokazał się Petrica Mercorea (po dwa gole i asysty). Rozmiary porażki próbowało niwelować PepsiCo, a pięknym uderzeniem popisał się Kamil Korski. Aby jednak realnie myśleć o utrzymaniu team Szymona Gawrona musi pokonać na zakończenie CelTom.

III LIGA B

TRADEBOX.pl - MERIT 7:0

TRADEBOX.pl mistrzem III Ligi B

Kropkę nad "i" postawił TRADEBOX.pl. Fioletowi szybko, ponieważ już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Macieja Bilika. W kolejnych kilkunastu minutach swoje szanse miał MERIT, jednak dobrze w bramce TRADEBOX spisywał się Tomasz Chochołek, a na dwie minuty przed końcem odsłony na 2:0 podwyższył Kamil Szczepański. Taki obrót spraw mocno zbił z tropu Niebieskich, którzy po zmianie stron mocno spuscili z tonu. To bezlitośnie wykorzystał TRADEBOX, który dołożył pięć goli i w świetnym stylu sięgnął po mistrzowski tytuł!

Jacobs - PKO Bank Polski 8:1

Mołe złego początki

PKO Bank Polski zaskoczył faworyzowany Jacobs w 5 minucie, gdy rzut rożny na gola zamienił Kamil Rugała. Mocno w tym momencie zapachniało niespodzianką, jednak jeszcze w pierwszej odsłonie Niebiescy odrobili straty z nawiązką. W 13. minucie do wyrównania doprowadził Patryk Talipski, a cztery minuty później Niebiescy już prowadzili za sprawą Pawła Węca. To podłamało Bankowców, którzy po przerwie nie byli już tak efektywni. Jacobs raz za razem zagrażał bramce Konrada Naworola i ostatecznie wygrał wysoko 8:1. Wobec późniejszego zwycięśtwa IBM SWG Jacobs zakończył sezon z brązowym medalem, który jest sporym sukcesem ekipy Przemysława Kota.

IBM SWG - FedEx 6:2

Srebrny IBM SWG

Dobrze na presję ze strony Jacobsa zareagował IBM SWG. Niebiescy szybko wyszli na prowadzenie i konsekwentnie budowali swoją przewagę w kolejnych minutach. Pierwsze dwa trafienia padły łupem Krzysztofa Budy. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Jan Adamski. Po przerwie Niebiescy nie zwalniali. Między innymi swoje trafienie zaliczył kapitan zespołu, Wojciech Miś. Fedex obudził się dopiero przy stanie 0:6. Dla zespołu w białych trykotach trafiali Mike Matile i Radosław Samborski, jednak na odrobienie wszystkich strat było już zdecydowanie za późno. W ten sposób IBM SWG obronił drugą pozycję świętuje zdobycie srebrnych medali.

III LIGA F

The Marine Iguana – Rafis 0:4

Wygrana na wagę mistrzostwa?

Bez większych problemów trzy punkty w hicie III Ligi F zdobył we wtorkowy wieczór Rafis. The Marine Iguana miała ogromny problem z poradzeniem sobie z defensywą przeciwnika, a czyste konto zachował Rafał Kabat. Rafis skrupulatnie powiększał zbudowaną zaliczkę w pierwszej odsłonie, a gole Marka Mizi, Rafała Stępnia i Jakuba Niedźwiedzia zapewniły ogromny margines błędu. Po zmianie stron rezultat ustalił Filip Cyganek, a „Błękitni” do upragnionego mistrzostwa potrzebują już zaledwie dwa „oczka”.

Onwelo – WEBCON 3:10

„Dwucyfrówka”

W meczu o przysłowiową pietruszkę padło aż trzynaście bramek. Onwelo dostało od WEBCON „dwucyfrówkę”, tracąc dziesięć bramek. Dla „Czerwonych” strzelali Maciek Duda (4), Łukasz Radoń (2), Przemek Sierant (2) i … Sebastian Reśko, golkiper czwartego zespołu III Ligi F. Rozmiary porażki zmniejszał Przemek Janikuła (2) i Kamil Piórkowski. Wygrani bez względu na wynik tę edycję (jesień-zima 23/24) zakończą bez medalu. Cele przed pierwszym meczem były wyższe, ale rywale okazali się zbyt mocni, aby można było uplasować się na podium.