Beniaminek na podium!

EXTRAKLASA

JR Holding – CMI 3:5

CMI po zwycięstwie nad JR Holding po raz pierwszy w tym sezonie wskakuje na podium! „Biało-czerwoni” mają za sobą naprawdę świetną rundę, a przypomnijmy, że w tym sezonie są beniaminkiem Extraklasy. Po golu Andrzeja Ryglowskiego przegrywali 0:1, ale jeszcze przed przerwą odrobili straty z nawiązką, po trafieniach Piotrka Kwilosza, Sebastiana Stachela i Maćka Piaseckiego. Ten ostatni rozgrywał swój 200 mecz w Biznes Lidze! Po zmianie stron JR Holding złapał kontakt, ale na więcej zabrakło skuteczności. Kropkę nad „i” postawił jubilat Maciek Piasecki.

Korporaci – Green Cell 13:3

Walka o króla strzelców

Ostre strzelanie w meczu z Green Cell urządzili sobie Korporaci! Szczególnie Andrii Pishchevskyi, który tylko w starciu z „Panterami” zdobył dziewięć bramek! Ukrainiec włączył się tym samym do wyścigu o koronę króla strzelców, tracąc „tylko” cztery trafienia do liderującego Sebastiana Stachela. Oprócz niego, do siatki trafiali jeszcze Marcin Makuch oraz Leszek Panuś, który skompletował hat-tricka. Rozmiary porażki zmniejszali: Grzesiek Feret, Darek Marczuk i Rafał Aksamit. Ciężki to był wieczór dla Roberta Fereta. Golkiper Green Cell na długo zapamięta mecz numer 150 w Biznes Lidze.

Ortotop Centrum Medyczne – Codewise 3:3

Mieli chrapkę na coś więcej

Przed pierwszym gwizdkiem faworytem byli gracze Codewise, którzy w edycji jesień-zima 21/22 walczą o najwyższe cele, a Ortotop Centrum Medyczne póki co plasuje się w dolnych rejonach tabeli. „Granatowi” sprawili sporą niespodziankę, remisując z ekipą Andrzeja Kozubowskiego. Prowadzili dwukrotnie. Najpierw po golu Tomka Kawy, a w drugiej połowie po trafieniu Konrada Wilka. Codewise za sprawą Pawła Salamona wyrównał, a bramkę na wagę punktu zdobył Michał Gruszczyński. Remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym, ale na pewno oba zespoły miały chrapkę na coś więcej.

III LIGA B

Chomik Gdów – Fluvius 8:2

Z dużej chmury…

Rozczarowało spotkanie zespołów ze ścisłej czołówki III Ligi B. Marzący o zatrzymaniu lidera Fluvius już po pięciu minutach za sprawą Grzegorza Tabaka i Karola Kowalskiego przegrywał 0:3 z Chomikiem Gdów. O ile już do przerwy rezultat nie uległ zmianie, o tyle po zmianie stron skrupulatnie zaliczkę powiększali „Czerwoni”. Hattricka skompletowali zarówno Kowalski jak i Tabak, a do sędziowskiego kajetu wpisali się również Szymon Marciniak i Konrad Nowak. Rozmiary porażki zniwelowali w końcówce Dawid Flak i Dariusz Cherjan, jednak jasnym stało się, że to Chomik Gdów z kompletem punktów pozostaje na pozycji lidera ze sporą przewagą nad goniącym peletonem.

Pitbull Shisha Bar – HedgeServ 7:2

Bez niespodzianki

W meczu zespołów z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej tabeli od początku do końca faworyzowany Pitbull Shisha Bar w pełni panował nad boiskowymi wydarzeniami. O ile jeszcze na gole Gokhana Ulusoya i Batuhana Yorgancilara odpowiedział Maciej Pater, o tyle kolejne trafienia długo pozostawały bez echa. Po przerwie hattricka skompletował Yorgancilar, a złudzeń o przełamaniu HedgeServ definitywnie pozbawili Dogukan Ozdemir i Oleh Schur. Tym samym „Czerwoni” dopisują kolejne trzy punkty i umacniają się na dobre na pozycji wicelidera III Ligi B.

Pratt&Whitney – ALLboards 1:9

Rozstrzygnęli przed przerwą

Kapitalnie w pierwszych dwudziestu minutach środowej potyczki zaprezentował się ALLboards. „Czerwoni” raz po raz nękali golkipera przeciwników i na przerwę udali się prowadząc 6:0. Spora w tym zasługa Michała Dudka, który pokonał Piotra Pale dwukrotnie. Oprócz niego z dobrej strony pokazali się Mykola Kotyk i Marek Cebula. Po zmianie stron stron hattricka skompletował Dudek, a dla pokonanych honorowo trafił Rafał Nosek. W ostatecznym rozrachunku to zimowy debiutant dopisuję pełną pulę i utrzymuję szóste miejsce w ligowej tabeli.

ROB-STAL – Shell Energy 3:2

Emocje do ostatnich sekund

Bardzo trudne warunki wyżej notowanej firmie ROB-STAL postawiło w środowy wieczór Shell Energy. Co więcej, „Żółci” szybko otworzyli wynik po wykończeniu Kacpra Bobki. Na cios ten ROB-STAL odpowiedział jednak w najlepszy możliwy sposób. Jeszcze w premierowej odsłonie rezultat wyrównał Filip Niewczas, a po przerwie na 2:1 trafił Dominik Cygan. Kiedy wydawało się, że zawodnicy w czarnych strojach w pełni panują nad boiskowymi wydarzeniami do remisu doprowadził Rafał Rubczak. Szalę zwycięstwa w ostatnich sekundach na swoją korzyść przechylił ROB-STAL, a bramka Mateusza Ziętary zwiększyła apetyty na udaną rundę rewanżową!

Trener Joanna Team – SpyroSoft 12:1

Zrobili swoje

Po porażce firmy Fluvius z Chomikiem Gdów jasnym stało się, że pokonanie SpyroSoft zapewni Trener Joanna Team zakończenie rundy na najniższym stopniu podium. „Czerwoni” bezbłędnie wykorzystali swoją szansę i bezlitośnie wypunktowali bardziej doświadczonego przeciwnika. Tempa nie zwalniali Joaquin Serrano i Anthony Schacherer. Pierwszy pokonał golkipera przeciwników czterokrotnie, drugi do pięciu asyst „dorzucił” dwie bramki. Oprócz nich hattricka skompletował Nikos Giannakopoulos, a w końcówce przewagę powiększył Federico Roccatagliata. Po przerwie o honorowego gola dla pokonanych pokusił się Piotr Peret. Trafienie to daję nadzieję, że Mateusz Suder i spółka nawiążą do udanej dyspozycji z pierwszych kolejek i w rewanżach ruszą za uciekającą czołówką!