Biznes Liga TOP

1. Znamy pierwszych mistrzów!

Miniony tydzień dał okazję do wielkiego świętowania dwóm zespołom. W I Lidze A bezkonkurencyjny okazał się RMF MAXXX, który w rewelacyjnym stylu wygrał ligę i wraca do Kraksport Extraklasy. Drużyna występująca zazwyczaj w czarnych strojach dała w ostatniej kolejce pokaz ofensywnego futbolu, podobnie jak miało to miejsce w wcześniejszych kolejkach. Tym razem ofiarą radiowców został Platinet, który uległ 0:12. W III Lidze A wreszcie okazję do fetowania miało Fragmentum24.pl. Drużyna Marcina Klisia już kolejkę wcześniej mogła być pewna triumfu, ale okazję do świętowania "zepsół" walkower spowodowany absencją przeciwników. Tym razem nic podobnego się nie stało. Fragmentum co prawda uległo walczącemu o medal Luxoftowi 2:3, ale i tak po ostatnim gwizdku mogło otwierać szampana.

2. Sensacja

Gdy w meczu Siatkarskiej Biznes Ligi ekipa Finansowania24.pl urwała seta Alior Bankowi, tym samym doprowadzając do remisu w całym meczu 1:1, wydawało się, że outsider sięgnął siatkarskiego nieba. Kto by się spodziewał takiego obrotu sprawy. Jeden z faworytów całych rozgrywek traci seta z dziesiątą drużyną tabeli... To jednak nie był koniec emocji. Będący w euforii gracze Finansowania w sobie tylko wiadomy sposób lepiej rozegrali tie-break, którego wygrali na przewagi i tym samym sięgnęli po najcenniejsze zwycięstwo w historii swoich spotkań w Biznes Lidze.

3. Sekunda na wagę mistrzostwa?

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie XVI kolejki gier pomiędzy drużynami iCar i ProEko nie zachyciło poziomem gry, ale jego końcówka przyniosła nie lada emocje. W meczu odpowiednio pierwszej drużyny w tabeli z drugą już wydawało się, że po bezcenne zwycięstwo sięgnie ProEko i tym samym wyprzedzi iCara w tabeli I Ligi B. Taksówkarze jednak nie dawali za wygraną i w ostatniej sekundzie spotkania doprowadzili do wyrównania, które pozwoliło im pozostać na szczycie tabeli. Do końca zmagań dwie kolejki. iCar utrzymuje jeden punkt przewagi... nad ProEko.