Co słychać w .... I Lidze B?

Co słychać w I Lidze B?

Wyrównana stawka

Walka o najwyższe cele w I Lidze B trwa w najlepsze! Smaczku dodał fakt, że jeszcze w premierowej rundzie wycofała się Klinika Vesuna. Tym samym wszystkie wyniki beniaminka zostały anulowane, co zamieszało sporo w klasyfikacji. Obecnie pierwsze dwie lokaty należą do beniaminków. Pozycję lidera okupuje co prawda Green Cell, jednak team Arkadiusza Krzyszkowskiego rozegrał o jeden mecz więcej niż drugie Accenture. Rodrigo Flores i spółka nie wykorzystali szansy na odrobienie strat, remisując zaledwie ze ZdrowePudełkowe.pl. Tym samym tracą wciąż dwa „oczka”, co zapowiada arcyciekawą walkę o złoto. Tuż za nimi w goniącym peletonie pozostaje Treko-Laser, Ulma i Codewise. Co więcej, będące na siódmym miejscu wspominane wyżej ZdrowePudełkowe.pl do najniższego stopnia podium traci zaledwie pięć punktów. Wszystko to sprawia, że najprawdopodobniej kwestia awansów i spadków rozstrzygnie się dopiero po kończącym sezon gwizdku.

Piłkarsko-siatkarska wojna

Nieczęsto zdarza się, że dwie firmy trafiają na siebie zarówno na piłkarskich boiskach, jak i siatkarskich parkietach. W trwającym sezonie mamy tylko dwa takie przypadki, a jeden z nich ma miejsce w I Lidze B. Naprzeciw siebie staję bowiem doświadczony 4F i marzący o najwyższych celach Green Cell. Obie potyczki przyniosły ogromne emocje. Pierwsza, padła łupem ekipy Tomasza Wątora, w drugiej zaś rewanż powziął zespół Arkadiusza Krzyszkowskiego. Co ciekawe, bardziej jednostronny przebieg miała walka na hali przy ulicy Ptaszyckiego. Tam oba boje padły łupem 4F, który piłkarsko-siatkarską wojnę zakończył wynikiem 3:1. W ostatecznym rozrachunku zmagania te mogą zakończyć się kompromisem. Bardzo blisko piłkarskiego medalu są bowiem „Pantery”, miejsce na podium w siatkarskiej III Lidze padło już łupem 4F.

Ciekawy terminarz

Prawdziwa walka o medale rozpocznie się na dobre dopiero po trwającej przerwie! Patrząc na terminarz bardzo trudno wskazać zdecydowanych faworytów do miejsca na podium. Już na początek czeka nas arcyciekawy mecz Green Cell z Accenture, który może rozstrzygnąć kwestię zdobycia złota. W następny czwartek team Rodrigo Floresa sprawdzi formę trzeciego Treko-Laser. Zza pleców spróbuję zaatakować Ulma. Łukasz Zatoń i spółka zagrają z będącym tuż za ich plecami w tabeli doświadczonym trio. Na straconej pozycji nie stoi również zespół Bartosza Kwiatkowskiego. Obecnie beniaminek znajduję się co prawda w strefie spadkowej, jednak jeśli pokona wspominaną wyżej Ulme, potem zagra z będącymi na dole klasyfikacji Chemobudową Kraków i Alexmannem. Emocje gwarantowane!

Po 14 kolejkach (z powodu wycofania Kliniki Vesuna rozgrywane jest 16 pojedynków):

Na podium: Green Cell, Accenture, Treko-Laser

W strefie spadkowej: ZdrowePudełkowe.pl, Alexmann, Chemobudowa Kraków*

Najwięcej zwycięstw: Green Cell (8)

Najmniej wygranych: Chemobudowa Kraków (1)

Królowie remisów: Accenture, ZdrowePudełkowe.pl, Alexmann (po 3)

Żelazna defensywa: Accenture (27 – 2,077 straconego gola na mecz)

Bezlitośni w ataku: Green Cell (54 – 3.86 strzelonej bramki na spotkanie)

Czyste konta (nie są wliczane walkowery): Accenture i ZdrowePudełkowe.pl – po 3

Najwięcej bramek: Adam Jawor (Green Cell) - 21

Najwięcej asyst: Arkadiusz Krzyszkowski (Green Cell) - 10

Najwięcej MVP: Adam Jawor (5)

*- drużyna która już spadła

Był taki mecz:

Ulma – Alexmann

Sezon wiosna-lato 2018 był pierwszym, w którym los skojarzył ze sobą oba zespoły. Przekładane mecze i zmiany w terminarzu spowodowały jednak, że znajdujące się na zgoła odmiennych biegunach ligowej klasyfikacji ekipy zmierzyły ze sobą na zakończenie rozgrywek dwukrotnie w odstępie zaledwie czterech dni. Ulma, aby pozostać w walce o utrzymanie zmuszona była wygrać obie potyczki, Alexmann zaś do przypieczętowania mistrzostwa potrzebował jednego triumfu. Plan wykonał już 20 września, gdy rozbił drużynę Łukasza Zatonia aż 10:1. W kolejnym meczu Maciej Preczinger i spółka wygrali 7:3. Obecnie zarówno jedni jak i drudzy mają na swoim koncie po trzy bezpośrednie zwycięstwa. Zapraszamy do obejrzenia skrótu zmagań z 20 września.

https://www.youtube.com/watch?v=vKZBcRWYVyI – Ulma – Alexmann 20.09.2018

 

Marcin Kluska

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu
T: +48 505 165 566 m.kluska@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Kamil Dulański

Masz pytania? Porozmawiaj Administracja rozgrywek
T: +48 505 200 998 biuro@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Tomasz Duda

Masz pytania? Porozmawiaj Administrator
Działu Multimedialnego
T: 530 713 312 t.duda@biznesliga.pl Zadaj pytanie