Co słychać ... w III Lidze F?

Najskuteczniejszy!

Na „pięć z plusem” zasłużyła w trwającym sezonie ofensywna formacja lidera! Colorex pokonał bowiem golkiperów rywali aż 117 razy, osiągając wyborną średnią 7,8 trafienia na mecz. Prym w tych poczynaniach wiedzie Mariusz Kwater, który zimą zdobył aż 52 gole. Co więcej, to najlepszy wynik wśród wszystkich graczy na wszystkich poziomach rozgrywkowych! Na spore słowa uznania zasługują również inni zawodnicy pretendenta do złota. W stronę tytułu najlepszego asystenta pewnie kroczy Dominik Karaś, a swoją cegiełkę z dobrym wynikiem 23 bramek i 13 asyst „dorzucił” kapitan – Patryk Mucha. Wszystko to sprawia, że Colorex po dziewięciu sezonach przerwy powróci wreszcie na upragnione ligowe podium i latem zagra na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Wyciągnęli wnioski!

Bardzo pechowo w poprzednim sezonie walkę o podium przegrało LGBS. Doświadczona ekipa zakończyła zmagania na czwartym miejscu i marzyła o poprawie lokaty. Takiego obrotu spraw nie zapowiadały pierwsze cztery kolejki, w których „Granatowi” zdobyli zaledwie trzy punkty. Kolejne tygodnie to jednak popis drużyny Grzegorza Sroczyka. Osiem zwycięstw w dziewięciu bojach i pokonanie zarówno Estate Dealer jak i Colorexu pozwoliło „wskoczyć” na wysokie trzecie miejsce. Dobra postawa ofensywnego duetu – Dzmitry Ramancou i Tomasza Dudy może okazać się kluczowa w zbliżającej się potyczce z liderem. Czy potwierdzi ona, że LGBS w pełni zasłużyło na kolejne medale?

Walczą do końca

Ostatniego słowa w kwestii walki o medale nie powiedział jeszcze zaciekle goniący peleton. Obecnie na czwartej lokacie znajduję się były II Ligowiec – Amara. Spadkowicz po sporym kryzysie, w czasie którego zdobył tylko jedno „oczko” na dwanaście możliwych wreszcie wyciągnął właściwe wnioski, pokonując 8:1 Kimberly-Clark. Górną połowę stawki zamyka CREADIS. Mateusz Szeląg i spółka po zaskakującej porażce z KURO Detailing nie dali większych szans Kimberly-Clark i w meczu o przysłowiowe „sześć punktów” triumfowali 5:4 nad BNP Paribas. Przegrana ta może okazać się bardzo bolesna dla drużyny Piotra Knapika. „Zieloni” na wygraną czekają od szóstego lutego i jeśli natychmiast nie wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, mogą pomimo dobrej postawy zakończyć walkę na dopiero szóstym miejscu w klasyfikacji.

Po 15 kolejkach:

Na podium: Colorex, Estate Dealer, LGBS

Zamykają stawkę: KURO Detailing, Kimberly-Clark, Alfa Laval

Najwięcej zwycięstw: Colorex (13)

Najmniej wygranych: Alfa Laval (0)

Królowie remisów: BNP Paribas (2)

Żelazna defensywa: LGBS (35 straconych goli – średnio 2,33 bramki na mecz)

Bezlitośni w ataku:  Colorex (117 strzelonej bramki – średnio 7,8 trafienia na spotkanie)

Czyste konta (nie są wliczane walkowery): BNP Paribas - 4

Najwięcej bramek:  Mariusz Kwater (Colorex) - 52

Najwięcej asyst: Dominik Karaś (Colorex) - 27

Najwięcej MVP: Mariuz Kwater (Colorex) - 8

Był taki mecz:

Siedmiokrotnie do tej pory rywalizowały ze sobą dwie doświadczone drużyny. Pierwszy raz niemal pięć lat temu – w ramach sezonu wiosna/lato 2016. W II Lidze D górą dwukrotnie okazał się Colorex. Najpierw „Pomarańczowi” wygrali 6:2, potem zaś triumfowali 5:4. Co ciekawe, pięć kolejnych bojów padło już łupem LGBS. Czy prowadzący w stawce zespół Patryka Muchy przerwie wreszcie złą serię i w siedemnastej kolejce zapewni sobie mistrzowski tytuł, zdobywając przy tym pełną pulę? Czas pokaże!