Colorex pierwszym mistrzem!

II LIGA B

CRAFT PARTNER – Tecnocasa 7:4

Krok od tytułu!

Już naprawdę niewiele brakuje CRAFT PARTNER, aby świętować zdobycie mistrzostwa II Ligi B w sezonie jesień-zima 21/22. „Czarni” nie bez problemów pokonali Tecnocasę i za tydzień, jeśli zdobędą punkt w meczu z Grupą Heban, otworzą szampany! Wszystko to dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć z ZasadaAuto.pl (4:1 i 4:2). „Zieloni”, który zapewnili sobie utrzymanie, postraszyli lidera. Z 0:3 zrobiło się 3:3, ale jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Maciek Pietraszak (5:3). Po zmianie stron dorzucił czwarte trafienie, przypieczętowując wygraną CRAFT PARTNER.

PKO Bank Polski – EC Engineering 4:4

„Czwórka” Dziduszki

PKO Bank Polski ma za sobą naprawdę ciężki sezon, ale do samego końca walczy o to, aby mimo wielu perturbacji po drodze, na finiszu wywalczyć utrzymanie w II lidze! Z EC Engineering w 30. minucie przegrywali już 2:4 i kiedy wydawało się, że punkty powędrują na konto rywala, to sprawy w swoje ręce wziął Jacek Dziduszko, który najpierw skompletował hat-tricka, łapiąc kontakt z EC, a kilka minut później zapewnił „Bankowcom” punkt, który może okazać się na wagę utrzymania.

FedEx – ZasadaAuto.pl 2:4

Matematyczne szanse na „majstra”

ZasadaAuto.pl po raz drugi w tym sezonie pokonuje FedEx i zachowuje matematyczne szanse na mistrzostwo II Ligi B. „Biało-czarni” muszą wygrać pozostałe dwa mecze i liczyć, że prowadzący CRAFT PARTNER nie zdobędzie za tydzień żadnego punktu. Wczoraj po golu Mohamedia Barriego przegrywali 0:1, ale za sprawą Kuby Flaka i Maćka Podsiadły odrobili straty z nawiązką! Jeszcze przed przerwę gola na 2:2 zdobył Mikołaj Pocica, ale w drugiej połowie to ZasadaAuto.pl była skuteczniejsza i po bramkach Przemka Wojewody i Piotrka Rozpędzika zgarnęła komplet punktów!

BWI Group – Answear & Medicine 0:6

Brązowe medale dla Answear & Medicine

Z drugą ligą już dawno pożegnało się BWI Group. „Czerwona latarnia” II Ligi B przegrała wczoraj po raz szesnasty w tym sezonie i z zaledwie jednym punktem zamyka drugoligowe zestawienie! Tym razem team Bartka Gągola musiał uznać wyższość (po raz drugi w tej edycji) Answear & Medicine. „Czarni” wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania (8:4), zagrali na „zero z tyłu” i zapewnili sobie brązowe medale! Stało się tak dzięki dubletom Marcina Guzika i Marcina Stróżaka, a swoją cegiełkę do wygrania meczu z BWI GROUP dołożyli jeszcze Przemek Zapart i Kacper Barylski.

Grupa Heban – TRADEBOX.PL 3:0

Utrzymują się przy życiu

W pierwszej rundzie zwycięstwo bez straty gola odniósł TRADEBOX.pl, a w rewanżu „czyste konto” zachowała Grupa Heban i to „Biało-czarni” mogli cieszyć się z ważnego w kontekście utrzymania się w II Lidze zwycięstwa! Po wczorajszej kolejce ekipa Damiana Samca dalej znajduje się w strefie spadkowej, ale zrównała się punktami z „bezpiecznym” PKO Bankiem Polskim. Gole Szymka Mazgaja, Michała Kowalika i Kamila Staszka utrzymują Grupę Heban przy życiu. Za tydzień mecz o być, albo nie być na drugoligowym poziomie. Od jego wyniku zależeć też będzie sprawa mistrzostwa.

II LIGA C

TechnipFMC – BNP Paribas 2:4

„Bankowcy” pozostają w grze!

Z bardzo dobrej strony w pierwszej połowie wtorkowej potyczki zaprezentował się BNP Paribas. Zawodnicy w zielonych koszulkach po samobójczym golu Daniela Rubaka i trafieniu Fiipa Sowy zbudowali sobie sporą przewagę. Po zmianie stron nadzieje na dobry wynik przywrócił Michał Gregorowicz. Wtedy jednak fenomenalnym lobem popisał się Paweł Karwowski i tym samym bezcenne zwycięstwo „Bankowców” stało się faktem! Dzięki temu team Piotra Knapika odnosi dziesiąty zimowy triumf i zbliża się do upragnionego podium. O wszystkim zdecydują najbliższe bezpośrednie boje z głównymi konkurentami – Spartą i HAL-MONTEM.

HAL-MONT – System Cold 4:5

Niespodzianka

Tylko zwycięstwo pozwalało zachować szansę na złoto w szeregach firmy HAL-MONT. I te spadły do zera za sprawą świetnie dysponowanego System Cold. Zawodnicy w biało-niebieskich strojach już po kwadransie prowadzili 3:0, a ze świetnej strony pokazał się ofensywny duet Damian Marzec i Przemysław Bartyzel. Sygnał do ataku jeszcze przed przerwą golem na 1:3 dał Łukasz Czesak, a potem już po zmianie stron do wyrównania doprowadzili Dawid Miękina i Łukasz Zagól. Wtedy jednak swoją wyborną formę potwierdzili wspominani wyżej zawodnicy teamu Marcina Pomiernego. Najpierw o druga bramkę pokusił się Bartyzel, a później hattricka skompletował Marzec. Tym samym System Cold zapewnia sobie utrzymanie na trzecim szczeblu rozgrywkowym i z nadziejami wyczekuję kolejnego sezonu!

INTERIA.PL – Colorex 4:6

Znamy mistrza II Ligi C! Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem jasnym stało się, że to Colorex za sprawą potknięcia firmy HAL-MONT jest już pewny mistrzowskiego tytułu. Wiadomość ta „wlała” w poczynania „Niebieskich” sporo rozprężenia, co dwukrotnie wykorzystał Tomasz Kielar. Team Patryka Muchy ruszył jednak do odrabiania strat i już na przerwę udał się przy wyniku 3:3. Po zmianie stron kolejny wyborny mecz rozgrywali Mariusz Kwater i Dominik Karaś. Ich dobra postawa sprawiła, że trzynasta zimowa wygrana musiała stać się faktem. INTERIA.PL zniwelowała jeszcze rozmiary przegranej za sprawą Przemysława Franczaka. „Redaktorzy” zaprezentują się jeszcze w tym sezonie dwukrotnie i zmuszeni są do zaciekłej obrony piątego miejsca w tabeli!

Sparta – Piłkarska Alternatywa 8:5

Rozstrzygnęli w końcówce

Bardzo trudne warunki walczącej o srebro Sparcie postawiła we wtorkowy wieczór Piłkarska Alternatywa. Obecnie ósmy zespół w klasyfikacji II Ligi C długo był rywalem równorzędnym i ambitnie przeciwstawiał się faworytowi. Świetne podania Tomasza Rutkowskiego bezlitośnie wykorzystywali Michał Szymoniak i Ilo Jincharadze. W końcówce zdecydowało jednak boiskowe doświadczenie. Swoje zrobili Adrian Jękot i Kacper Socha. Drugi z wymienionych do dwóch bramek „dorzucił” trzy asysty i udowodnił, że to właśnie Sparta zasługuję na zgarnięcie pełnej puli. Tym samym walka o miejsce na podium w II Lidze C zapowiada się niesłychanie interesująco.

PGE Energia Ciepła – CREADIS 4:1

Dopięli swego

Dobra seria PGE Energia Ciepła trwa! „Granatowi” wygrywają czwarty kolejny mecz, w pełni panując nad boiskowymi wydarzeniami. Team Łukasza Pietrzaka skrupulatnie powiększał swoją zaliczkę, a hattricka skompletował Maksymilian Prącik. Na słowa uznania zasługuję również dobrze dysponowany golkiper – Danil Polovy i wyborny asystent – Sebastian Warszawa. Pomimo zebranych ciosów ambitnie o honorowe trafienie do końca walczył CREADIS. Beniaminek dopiął swego w końcówce, a gol Krzysztofa Mrugały poprawił boiskowe humory przed zamykającymi sezon zmaganiami z INTERIĄ.PL.

IBM SWG - IP GBSC 2:4

Nastraszyli lidera...

Zapachniało sensacją w pierwszym meczu dnia. Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa IP GBSC zostało zaskoczone na starcie rywalizacji z IBM SWG. Niebiescy zadali dwa szybkie ciosy, których autorem został Mateusz Bieda. Później jednak ekipa Wojciecha Misia mocniej się cofnęła. IP długo nie mogło odnaleźć swojego rytmu, jednak jeszce przed przerwą złapało kontakt bramkowy. W drugiej odsłonie trafiali już tylko gracze w zielonych koszulkach. Faworyt nie zachwycił, jednak zgarnął kolejny komplet punktów. IBM zostawił po sobie dobre wrażenie, będąc jedną z niewielu drużyn, które napsuły krew IP GBSC.

Makro - Primost 3:7

Pewni siebie...

Krok w kierunku obrony wysokiego czwartego miejsca wykonał Primost. Gracze w białych koszulkach pokazali się dobrej strony w starciu z Makro i zasłużenie sięgneli po komplet punktów. Do przerwy mieliśmy wynik 2:0 dla Pirmost, a w drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. Swoje trzy trafienia zdobyło Makro, jednak Primost odpowiedział pięknym za nadobne, dokłądając do swojego dorobku kolejne pięć goli. W gazie był Paweł Sierant, który do trzech goli dołożył tyleż samo asyst.

WEBCON - IG Group 3:5

Cenna zaliczka wystarczyła...

Matematyczne szanse na mistrzostwo zachowuje IG Group. Granatowi głównie dzięki bardzo dobremu otwarciu meczu pokonali Webcon. Kto wie jak potoczyłyby się losy rywalizacji, gdyby nie szybko strzelone dwa gole Radosława Półchłopka i Alexa Samosadova. Później mecz się wyrównał i rywalizacja zakończyła się właśnie dwubramkową przewagą Granatowych. Pomimo porażki Webconu, trzeba docenić bramkarza tego zespołu Jakub Mazurka, który nie tylko skutecznie bronił dostępu do swojej bramki, ale także długimi wyrzutami uruchamiał ataki.

iTaxi.pl - Te Connectivity 16:3

Nie mogło być inaczej...

Zgodnie z przewidywaniami iTaxi.pl pewnie pokonało TE Connectivity. Mecz był popisem Piotra Suślika, który zapisał na swoim koncie osiem goli. Godnie wspierał go Marcin Piwowarczyk, który do czterech trafień dołożył trzy asysty. Pomarańczowi nie byli bezbronni o czym świadczą trzy zdobyte gole. Mateusz Wiecheć próbował swoich sił w akcjach indywidualnych i dwie z nich okazały się skuteczne, jedno trafienie dołożył Rafał Wielgosz.

Prescient - Kimberly-Clark 9:3

Grają o coś więcej...

W meczu zamykającym XVI serię gier Prescient pokonał Kimberly-Clark. Wygrana Zielony, chociaż wysoka nie przyszła zupełnie łatwo. Niebiescy do stanu 2:2 grali, jak równy z równym. Dopiero później uwidoczniła się przewaga faworyta. W drugiej odsłonie przewaga Zielonych nie podlegała już przewadze i to oni kolejnymi golami potwierdzili swoją przewagę. Rywalizację dwoma golami zamknął Dominik Paul, który był najjaśniejszą postacią swojego zespołu. Prescient jest już pewny brązowego medalu, ale nie traci również szans na drugą lokatę.