Consorfrut ze złotem!

II LIGA B

Vicenti – FedEx 5:4

Kończy sezon hattrickiem

Bardzo udanie ostatnią kolejkę wspominać może Vicenti. Doświadczona ekipa minimalnie pokonała FedEx, co w dużej mierze jest zasługą świetnie dysponowanego Antonio Marzialiego. Snajper ten skompletował hattricka, co w połączeniu z dobrą formą Giannandrea de Micco zapewnić musiało pełną pulę. W barwach pokonanych na pochwałę zasługuję strzelec dwóch goli Sebastian Szywalski. W ostatecznym rozrachunku to Chris July i spółka inkasują pełną pulę i powalczą o awans na piątą lokatę. Stawkę zamyka team Krzysztofa Rozińskiego, który latem zagra na czwartym szczeblu rozgrywkowym.

PKO Bank Polski – WEBCON 0:2

A mogło być inaczej…

W meczu o utrzymanie górą WEBCON! Beniaminek objął skromne prowadzenie już w dziewiątej minucie, kiedy to futbolówkę do siatki skierował Piotr Piechowicz. Nadzieję na korzystny wynik przywróciła druga odsłona, kiedy to przed szansą wyrównania z rzutu karnego stanął PKO Bank Polski. Strzał Wojciecha Tybury minął jednak bramkę, co chwilę później bezlitośnie zripostował Mateusz Kunior. Tym samym „Bankowcy” po kilku sezonach na II Ligowych boiskach spadają na czwarty szczebel rozgrywkowy i latem powalczą o szybki powrót.

TRADEBOX.PL – BWI Group 5:6

Zbyt późny zryw

Kapitalnie w pierwszej odsłonie wtorkowej potyczki zaprezentowało się BWI Group. Beniaminek prowadził już 5:0, a świetna postawa Dawida Banaszczyka i Tomasza Grzesiaka zapewniła ogromny margines błędu. Kiedy bramkę Radosława Salwacha zripostował Piotr Pilch wydawało się, że nic nie może ulec już zmianie. W ostatnim kwadransie do odrabiania strat rzucił się TRADEBOX.PL. Hattricka skompletował Maciej Kostka, a by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu. Tym samym team Bartosza Gągola odnosi ósmy triumf i jest blisko miejsca w górnej połowie klasyfikacji.

Jacobs – Consorfrut Polska 3:7

Zrobili swoje

Zwycięstwa, aby nie oglądać się na innych potrzebował do złota Consorfrut Polska. Beniaminek szybko zaczął realizować swój plan i już do przerwy prowadził 3:1. O ile jeszcze gole Łukasza Piętowskiego i Andrzeja Kawy spotkały się z ripostą Adam Jankowskiego, o tyle trafienie Artura Zabrzeńskiego pozostało bez echa. Po przerwie sygnał do ataku dał jeszcze Dawid Siwecki, jednak wyborna postawa Kawy (cztery bramki) w pełni potwierdziła, że to Consorfrut Polska zostanie mistrzem II Ligi B. Gratulujemy!

Pitbull Shisha Bar – Majorel 4:2

Pitbull w I Lidze!

Już przed pierwszym gwizdkiem jasne stało się, że Pitbull Shisha Bar za sprawą wygranej Consorfrut Polska musi zadowolić się srebrnymi medalami. „Czerwoni” zrobili jednak swoje i udanie zakończyli zimowy sezon. Najpierw wynik otworzył bowiem Enes Epekinci, potem zaś dwukrotnie sposób na golkipera rywali znalazł Hemra Gurbanov. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszył Majorel, a trafienia Alonso Villa-Garcia i Heltona Goncalvesa poprawiły trochę boiskowe humory. Pomimo tego Majorel kończy zmagania na czwartej lokacie, a Pitbull Shisha Bar zagra latem na drugim szczeblu rozgrywkowym!

IBM SWG – Sterling Outsourcing 1:11

„Czteropak” Sweeney’a

Sterling Outsourcing miał chrapkę na brąz, ale już kilka kolejek temu musiał pogodzić się z faktem, że podium może wywalczyć dopiero w następnym sezonie. Na zakończenie bieżącej edycji rozbił IBM SWG aż 11:1! „Wyspiarze” wykorzystali problemy kadrowe doświadczonego rywala, który do starcia przystąpił „gołą szóstką”! To nie wróżyło niczego dobrego! Już do przerwy przegrywali 0:8. Po zmianie stron honor przegranych uratował Michał Pukała, a Sterling nie był już tak skuteczny i dorzucił „tylko” trzy gole. „Czteropak” skompletował Keith Sweeney. Zwycięzcy kończą w połowie stawki, a IBM SWG trzy oczka niżej.

Kimberly-Clark – Polplast 0:10

Trzy hat-tricki

Polplast był murowanym faworytem do złota, ale ostatecznie musi zadowolić się wicemistrzostwem, uznając wyższość debiutującego RUKO! Rafał Braś i spółka w ostatniej konfrontacji tego sezonu nie dali żadnych szans Kimberly-Clark! Ekipa z Myślenic rozbiła „Niebieskich” aż 10:0! Przegrani próbowali przełamać strzelecki impas, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie Tomka Kiełbowicza. Polplast do czternastej wygranej poprowadziło trio: Artur Serafin (3), Bohdan Bondar (3) i Emil Bałucki (3). Cegiełkę do wygranej dorzucił też Mark Ponomarenko, który zaliczył jeszcze hat-trick asyst.

Primost Południe – Avanade 2:6

Udany rewanż

Avanade wzięło rewanż za porażkę z pierwszej rundy (4:6)! Po pięciu minutach „Pomarańczowi” prowadzili już 2:0! Na listę strzelców wpisali się Stiven Rizaj i Piotrek Komar. Team Przemka Curzytka kontynuował dobrą grę i na przerwę schodził z przewagą aż pięciu goli. Po zmianie stron szósty cios zadał Tomek Koczański i kiedy wydawało się, że kolejne są kwestią czasu – do głosu zaczął dochodzić Primost Południe. Rozmiary porażki zmniejszyli Michał Pilarczyk i Witold Wywiał. „Biało-czerwoni” kończą sezon na szóstym miejscu, a Avanade plasuje się tuż za podium.