Czołówka zrobiła swoje

EXTRAKLASA

Bar Mateo - Korporaci 4:3

Pogoń w końcówce

W meczu otwierającym VII serię gier Bar Mateo ograł Korporatów. Zawodnicy w czerwonych strojach tradycyjnie dla siebie słabo zaczęli. Pierwszą połowę przegrali 0:2, a w drugiej mieli już 4 bramki straty. Jednak na 6. minut przed końcem Bar Mateo trochę spuścił z tonu, co wykorzystali Korporaci, którzy rzucili się w pogoń. W końcówce drużyna Jacka Tympalskiego złapała kontakt bramkowy i miała jeszce dwie minuty na doporwadzenie do remisu. Mateo dobrze jednak w kluczowych momentach broniło dostępu do swojej bramki. Hattrick Krzysztofa Koselaka wydatnie przyczynił się do zwycięstwa graczy w żółtych koszulkach.

JR Holding - MooMoo Restaurants 6:1

Awans JR Holding

Mocną zwyżkę formy zasygnalizował JR Holding, który pewnie pokonał MooMoo Restaurants. Obydwie ekipy znalazły sie w tym spotkaniu na przeciwnych biegunach. Aktualnemu mistrzowi wychodziło absolutnie wszystko, przy dużej skuteczności pod bramką Piotra Mazura. Z kolei brązowi medaliści ostatniej edycji stwarzali sobie dużo dobrych okazji, ale razili dużą nieskutecznością. Przy takiej dyspozycji strzelecki trudno myśleć o zgarnięciu kompletu punktów. JR przeskoczył MooMoo w ligowej tabeli i kontynuuje marsz w górę tabeli.

III LIGA C

Shell Energy – Eltrox 4:2

Faworyt zrobił swoje

W walce o medale na dobre rozpędza się Shell Energy. „Żółci” pewnie pokonali Eltrox, pomimo, że pierwszy gol Bartosza Nowaka spotkał się z ripostą Miłosza Szustkowskiego. Tuż przed przerwą swoją wysoką formę potwierdził Kacper Bobek, który ostatecznie do strzeleckiego kajetu wpisał się dwukrotnie. W końcówce rozmiary porażki zniwelował jeszcze Szustkowski, lecz na kolejne ciosy zabrakło już czasu. Tym samym team Eryka Celińskiego wygrywa piąty zimowy bój i zadomawia się na podium.

FREZWID – CallPage 0:10

Bez niespodzianki

Swoje w środowy wieczór zrobiło CallPage. Zawodnicy w białych koszulkach pewnie pokonali FREZWID, nie tracąc przy tym nawet gola. Co więcej, zdobyli dwucyfrową liczbę bramek, a świetne spotkanie rozgrywał Artur Kononenko, który odnotował cztery trafienia. Na pochwałę zasługują również Yevhen Yakovliev (dwa gole) i Mykhailo Kozoriz (bramka i trzy kluczowe podania). Wszystko to złożyło się na piąty letni triumf i sprawiło, że CallPage kończy 2023 rok na pozycji wicelidera. Oby tak dalej!

Tecnocasa – Grand Parade 3:0

Bezlitośni po przerwie

Dwa różne oblicza miało spotkanie w III Lidze C. Pierwsza odsłona przyniosła wyrównane widowisko, w którym górą okazali się obaj bramkarze. Giga Chalauri skapitulował dopiero zaraz po przerwie. Wtedy to bowiem futbolówkę do siatki skierował Jakub Pietrzkiewicz, dając nadzieję na zgarnięcie pełnej puli. Zawodnik ten nie zwolnił tempa i chwilę później powiększył przewagę. Ostatnie słowo należało do Kamila Jarosza, a cios ten w pełni potwierdził, że to Tecnocasa może zakończyć rok na pozycji lidera III Ligi C!