Cztery gole nie wystarczyły!

I LIGA A

JR Holding – HCL Poland 4:5

HCL Poland zalicza bardzo dobre wejście w sezon jesień-zima 20/21. Beniaminek nie przegrał jeszcze meczu, a wczoraj zgarnął drugi komplet punktów, pokonując JR Holding! Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem „Niebieskich”. Po przerwie Grzegorz Stasik skompletował hat-tricka i dorzucił do tego czwarte trafienie. Gracz z „dwudziestką czwórką” na plecach rozegrał szalone spotkanie w Biznes Lidze, a mimo to on i jego team schodzili z boiska na tarczy! Wyrównał Dawid Gwóźdź, a komplet oczek HCL Poland zapewnił Gabriele Arienti!

SSC Internazionale – MooMoo Restaurants 2:3

Emocje po przerwie

Po dziesięciu minutach wzajemnego badania się, wynik meczu otworzył Kuba Wąsik. Chwilę później „Czarni” poszli za ciosem i powiększyli swoją przewagę. Vitalija Vozniaka pokonał Paweł Markowski i z takim rezultatem na przerwę schodzili gracze Piotrka Chamerlińskiego. SSC Internazionale w drugiej części zaprezentował się zgoła odmiennie, a trafienia Wojtka Dębowskiego i Patryka Sławka pozwoliły im wrócić na nowo do walki w tym starciu. Kiedy wydawało się, że rozpędzeni „Granatowi” zaskoczą oponenta po raz trzeci, sami stracili gola numer trzy, którego autorem był Robert Skoczykłoda. To właśnie on zapewnił MooMoo Restaurants cenną wygraną.

Polplast – Nupi.eu 2:3

Hat-trick Waligóry

Nupi.eu tydzień temu musiało uznać wyższość Ortotopu Centrum Medyczne. W starciu z Polplastem „Czerwonych” interesowało tylko zwycięstwo! Poraniony Polplast (3:3 z SSC) po pięciu minutach i golu Wojtka Waligóry musiał odrabiać straty. Udało się jeszcze przed przerwą – bramka Michała Serafina. Po zmianie stron Piotrek Konieczny i spółka podkręcili nieco tempo, a hat-tricka skompletował Wojtek Waligóra! „Granatowi” nie mieli już nic do straceni! Występującego między słupkami Darka Kuźmę pokonał tylko raz Emil Bałucki i trzy punkty powędrowały na konto Nupi.eu!

Ortotop Centrum Medyczne – FORMAT 4:3

Cel – Extraklasa

Po dziewięciu sezonach Ortotop Centrum Medyczne chce awansować do wymarzonej Extraklasy. Ekipa Krzyśka Miśkowca póki co jest na dobrej drodze, aby ten cel zrealizować. Trzy mecze, komplet zwycięstw i fotel lidera! Wczoraj sporo krwi „Granatowym” napsuł FORMAT, ale team Darka Jani ani razu nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Na każdy gol kontaktowy, albo dający remis odpowiadał lider. Wygraną Ortotopowi zapewnili: Łukasz Szymański, Tomek Kawa, Michał Starzyk i Michał Żerdecki.

----------

II LIGA A:

Columbus - Krakowscy Barmani 0:5

Przełamanie!

O premierowe punkty w trzeciej kolejce pokusili się Krakowscy Barmani. Wygrana cieszy tym bardziej, że odniesiona została bez straconego gola. Team Mateusza Piechnika bardzo długo nie mógł poradzić sobie z defensywą przeciwnika. Po kwadransie prowadzenie „Białym” zapewnił jednak Michał Jania. Chwilę przed przerwą przewagę powiększył Aleksander Daczka. Swoich szans na premierowe trafienie szukał Columbus Energy. Górą okazał się Guido Gałek, który zachował czyste konto. W samej końcówce oprócz gola Konrada Karonia futbolówkę do siatki dwukrotnie skierował Kamil Graca. Tym samym Krakowscy Barmani opuszczają strefę spadkową i ruszają w zaciekły pościg za ścisłą czołówką.

Dedax - E-REMONTY 5:8

Skuteczny pościg lidera

W ogromnych tarapatach po pierwszej połowie znalazły się E-REMONTY. Beniaminek co prawda bardzo szybko objął prowadzenie za sprawą Michała Nawrockiego i Miłosza Bigaja, jednak początkowa zaliczka została błyskawicznie wręcz roztrwoniona. Dedax bowiem nie dość, że odrobił poniesione straty, to jeszcze udał się na przerwę przy wyniku 5:2. Oprócz dobrze dysponowanego Marka Kohuta na słowa uznania zasługują Daniel Zaucha i Tomasz Chmura. Kiedy wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem, do ataku ruszyli „Niebiescy”. Hattricka skompletował Michał Nawrocki, a raz po raz Mikołaja Krakowskiego swoimi strzałami nękał kapitan – Grzegorz Suszek (trzy gole). Wszystko to pozwoliło opuścić obiekt przy ulicy Dekerta z trzema punktami i zachować samodzielną pozycję lidera II Ligi. Oby tak dalej!

Rigor Mortis - Coca-Cola 4:2

Odkupił winy

O sporym pechu może mówić Dariusz Jackowski. Zawodnik ten po kwadransie meczu skierował bowiem futbolówkę do własnej siatki obok bezradnego Michała Wiechety otwierając tym samym wynik potyczki. Rigor Mortis nie zamierzał jednak składać broni i jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu za sprawą Łukasza Ozgy. Po zmianie stron kilkoma fenomenalnymi interwencjami popisał się wspominany wyżej Wiecheta, zapewniając sobie miejsce w siódemce kolejki. W drugiej odsłonie przypomniał o sobie Jackowski, który trafiając do siatki na 3:1 w pełni odkupił wcześniejsze winy. W samej końcówce rozmiary przegranej zmniejszył jeszcze Wojciech Radomski, jednak mimo tego jasnym stało się, że to Piotr Morawski i spółka zadomawiają się na najniższym stopniu podium.

IBM SWG - TRADEBOX.PL 1:2

Wciąż czekają…

Z zerowym dorobkiem pozostaje wciąż IBM SWG. „Niebiescy” w poniedziałkowy wieczór zmuszeni byli uznać wyższość TRADEBOX.PL, a premierowego gola stracili po kwadransie walki za sprawą Piotra Waśkiewicza. Team Wojciecha Misia szukał swoich okazji do wyrównania, jednak między słupkami dobrze spisywał się Marcin Tomaszewski. Brak skuteczności bezlitośnie skarcony został po przerwie przez Pawła Frey’a. W końcówce podanie Łukasza Wolskiego na bramkę zamienił Jakub Bąk. By doprowadzić do remisu zabrakło już czasu i jasnym stało się, że to zawodnicy w fioletowych koszulkach dopiszą do swojego konta pełną pulę i z pozycji wicelidera wyczekują batalii z Krakowskimi Barmanami.