„Czyste konto” zastępcy

EXTRAKLASA

Bar Mateo – JR Holding 0:4

To nie był dzień zawodników Baru Mateo. Nie dość, że nie udało im się ani razu wpisać na listę strzelców, to na dodatek rozdawali prezenty aktualnemu wicemistrzowi Extraklasy. Z niezdecydowania Kuby Maciejaszka skorzystał Wojtek Król. Wcześniej, w pierwszej połowie, gole zdobywali Tomek Błoński i Wojtek Król. Do przerwy team Kuby Skuchy prowadził 2:0, a po przerwie na łyk wody kontynuował swoją dobrą grę, czego efektem były kolejne dwie bramki i „czyste konto” Szymona Sarzyńskiego, który wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji bramkarza.

MooMoo Restaurants – Elita-Bud 3:5

Pachniało niespodzianką

Po dziesięciu minutach i dwóch bramkach Pawła Markowskiego dość niespodziewanie prowadził MooMoo Restaurants! Taki obrót wydarzeń mocno podrażnił lidera, który za sprawą swojego najlepszego strzelca doprowadził do remisu. Na dublet Andriia Pishchevskyiego, z pomocą bramkarza odpowiedział Michał Słonina, ale Elita-Bud jeszcze przed przerwą wyrównała. Chwilę po obronie rzutu karnego przez Grześka Antolaka, gola na 3:3 zdobył Filip Lesak. W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko „Biało-czarni”, a dokładniej Tomek Świder. Jego bramki zapewniły dziewiąte ligowe zwycięstwo!

Dynamo Anik Union Kraków – Avalon 2:4

Skuteczniejsi i zwycięzcy

W pierwszej rundzie mecz tych zespołów zakończył się podziałem punktów (1:1). Rewanż dwóch ukraińskich zespołów lepiej zaczął Avalon, który prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą kontakt złapał Oleh Vladymyrov. Po zmianie stron szybko wyrównał Dzianis Daschynski i kiedy wydawało się, że „Żółto-niebiescy” pójdą za ciosem, na boisku zarysowała się lekka przewaga przeciwnika, który w ostatnich dziesięciu minutach był skuteczniejszy. Dublet Mykola Kasianenki zapewnił Avalonovi wygraną (4:2) i drugie miejsce w tabeli Extraklasy

Polplast – Kadra GAP 3:2

Udany rewanż

Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Marcin Gajewski, wykorzystując dalekie zagranie Adama Michalika. Polplast nic sobie z tego nie robił i po kilku akcjach doprowadził do remisu (Łukasz Łapa). Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej Polplast po trafieniach Bohdana Bondara i Marka Ponomarenki wypracował sobie dwubramkową przewagę. Za wygraną nie dawał Tomek Kawa (druga asysta Adama Michalika), ale jak się później okazało, był to ostatni zryw „Akademików” i pełną pulę zgarnął ich przeciwnik, tym samym biorąc rewanż za porażkę z pierwszej części sezonu (4:6).

III LIGA C

TTEC – Grand Parade 3:2

Faworyt ratuje punkty!

Z pewnością nie tak początek rundy wyobrażał sobie TTEC. Walcząca o awans drużyna nie tylko zmuszona była odrabiać szybko straty po strzale Mariusza Jewiarza, ale i cios niezawodnego Mohameda Waleeda zripostował tuż po przerwie Oleksandr Kolesnik. Końcówka to już popis gry faworyta. Najpierw do remisu doprowadził wspominany Waleed, a później sprawy w swoje ręce wziął kapitan – Seif Attia i zapewnił „Biało-Niebieskim” utrzymanie pozycji na najniższym stopniu podium!

Eltrox – Odrabiamy.pl 2:4

Przełamanie!

O pierwsze zwycięstwo pokusili się zawodnicy Odrabiamy.pl. Takiego obrotu spraw nie zapowiadał pierwszy kwadrans, w którym to prowadzenie Eltrox zapewnił Michał Matyasik. „Pomarańczowi” jeszcze przed przerwą wyrównali, a po zmianie stron poszli za ciosem „dorzucając” kolejne dwa gole. Kapitalnie spisał się Mateusz Krupa. Snajper ten najpierw zdobył dwie bramki, a potem skompletował hattricka bezbłędnie ripostując kontaktowe trafienie Radosława Lisa.

FREZWID – FC Petarda Wieliczka 2:3

Powtórka z rozrywki

Podobnie jak w pierwszej kolejce, tak i teraz FC Petarda Wieliczka odnosi zwycięstwo w najmniejszych możliwych rozmiarach. Doświadczony zespół objął szybkie prowadzenie, jednak cios Arkadiusza Wałaszka bezlitośnie zripostowali Hubert Ziarko i Michał Płazieński. Stan boju tuż przed przerwą wyrównał jednak niezawodny kapitan – Artur Turek. Długo czekaliśmy na trafienia po zmianie stron, a to decydujące zadał w końcówce Arkadiusz Palonek i FC Petarda Wieliczka na dobre rusza w pościg za podium.

Cisco – ABART WYKŁADZINY 3:7

Lider zrobił swoje

Kapitalnie w hicie kolejki zaprezentował się letni debiutant. ABART WYKŁADZINY bezlitośnie pokonał Cisco, już do przerwy budując sobie sporą zaliczkę. Kolejny wyborny mecz zaliczył David Sidorchuk. Najlepszy snajper lidera zdobył aż pięć goli, umacniając się w klasyfikacji strzelców. Swoje zrobili również Tomasz Zwoliński i Kamil Mitka. W barwach pokonanych hattricka zdobył Mohammad Hadi, a jego postawa daję nadzieję na przełamanie przeciwko TTEC.

Grupa Heban – Huntsman 1:11