Decydujące bezpośrednie starcia!

II LIGA A

Rigor Mortis – HSBC 1:4

Zostają w II lidze!

Tak się walczy o utrzymanie! HSBC musiało pokonać Rigor Mortis i liczyć na porażkę Consultronixu. Oba podpunkty zostały spełnione i „Biało-czarni” mogli odetchnąć z ulgą. W starciu z Rigorem przeważali i do przerwy wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Trafienie Mateusza Ostachowskiego po solowej akcji dawało remis, ale tylko na chwilę. W drugiej połowie wygraną HSBC przypieczętował Piotrek Szuba. Zarówno Rigor Mortis, jak i HSCB w kolejnym sezonie (wiosna-lato 2023) będziemy oglądali na drugoligowych boiskach.

SSC Internazionale – Prisjakt 4:3

Duet dał wygraną

Prisjakt tydzień temu pożegnał się z marzeniami o mistrzostwie. Avalon wytrzymał presję i dopełnił formalności, a team Kuby Skrzyniarza musi zadowolić się wicemistrzostwem. Chyba nie tak źle, skoro i druga lokata daje awans do pierwszej ligi. W ostatnim akcencie bardzo dobrego sezonu Prisjakt nieznacznie musiał uznać wyższość SSC Internazionale, które dzięki dubletom Krystiana Nawrota i Pawła Maślanki zapewniło sobie utrzymanie. Dla przegranych strzelali Michał Gruszczyński (2) i Grzesiek Pancerz.

Consultronix – Angel Poland Group 3:9

Wbił „piątkę”

To był smutny wieczór dla graczy Consultronixu. „Niebiescy” w meczu 14. kolejki wyraźnie odstawali od Angel Poland Group, zasłużenie i wysoko przegrali, a co za tym idzie – pożegnali się z drugoligowym poziomie. Rozmiary porażki zmniejszali Mateusz Galos, Michał Kałamat i Marcin Fiutowski. Na boisku szalał Mateusz Skrzyszowski, który tylko wczoraj wbił rywalowi „piątkę”. Snajper „Granatowych” potwierdził wysoką formę w tym sezonie i za kilka dni odbierze statuetkę dla najlepszego strzelca II Ligi A. Edycję jesień-zima 22/23 kończy z 35 golami, a jego team z brązowymi medalami!

II LIGA B

Vicenti – WEBCON 3:1

Niemrawy początek

Dopiero po dziesięciu minutach oglądaliśmy pierwszy celny strzał na bramkę, a w pierwszej połowie obie drużyny w sumie dwa razy zatrudniły golkipera przeciwnika! Po przerwie strzelecki marazm przerwał Rafael Santana. Odpowiedź Piotrka Radonia była błyskawiczna, ale jak się później okazało, jego gol po asyście brata Łukasza, był jedynym trafieniem WEBCONU w tym meczu. Wygraną Vicenti zapewnili Gideon Smid i Maxime Grude. Zwycięzcy kończą tuż za podium, a WEBCON mimo porażki utrzymał się w II Lidze.

III LIGA A

KADRA GAP – Flora Kraków 9:1

Zrobili swoje

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym zaległą 14 kolejkę. KADRA GAP zrobiła swoje i w pełni zasłużenie zdobyła złote medale. Z kapitalnej strony pokazało się ofensywne trio – Krzysztof Lipecki, Marcin Gajewski i Krystian Kamiński. Pierwszy do dwóch goli „dorzucił” aż trzy asysty, dwaj pozostali zaś pokonali Łukasza Podkówkę po dwa razy. W samej końcówce dla pokonanych honorowo trafił zaś Krzysztof Bartos. Wszystko to sprawia, że zawodnicy w białych koszulkach rozpoczęli upragnione świętowanie, a „Zieloni” kończą zimę na siódmej lokacie w stawce.

Dedax – j-labs 9:2

Dedax z awansem!

Już wynik wcześniejszego meczu sprawił, że Dedax był pewny zajęcia drugiej lokaty. „Seledynowi” nie zamierzali jednak zwalniać tempa i pewnie pokonali j-labs. Team Dariusza Dębosza już do przerwy prowadził 3:0, a w drugiej skrupulatnie powiększał zaliczkę. Hattricka skompletował Oliwier Kieliś, a aż do czterech asyst gola „dorzucił” Marco Grandinetti. Słowa uznania należą się też Pavlo Pavlence i Krystianowi Sławęcie. Tym samym Dedax po kilku sezonach wraca na II Ligowe boiska. Gratulujemy!

Sun Hunter – TE Connectivity 5:4

Emocjonująca końcówka

Sporo zwrotów akcji miało spotkanie doświadczonych ekip. Jako pierwsze szybkie prowadzenie za sprawą Pawła Siedlika objęło TE Connectivity. Sun Hunter nie zamierzał pogodzić się z takim stanem rzeczy i jeszcze przed zmianą stron nie tylko wyrównał, ale i po strzale Andrzeja Tkaczyka zapewnił sobie skromną zaliczkę. Po przerwie błyskawicznie hattricka skompletował Siedlik. Końcówka należała jednak do brązowego medalisty. O ile cios Michała Rowińskiego spotkał się z ripostą Mateusza Surmacza, o tyle gol Piotra Zielonki pozostał już bez echa!

Grand Parade – Vesuvius 4:4

Ratują punkt

Bardzo dobrze w pierwszej połowie zaprezentowało się Grand Parade. W barwach „Granatowych” błyszczał Tsotne Nadaraia, który jeszcze przed zmianą stron skompletował hattricka. Po przerwie do odrabiania strat ruszył Vesuvius. Najpierw szybko bramkę z rzutu karnego zdobył golkiper – Tomasz Wiecheć, a potem w końcówce trafienie Mariusza Jewiarza zripostowali Sebastian Marszałek i Jakub Kossakowski. Tym samym oba teamy zdobywają solidarnie po jednym „oczku” i z nadziejami wyczekują letniego sezonu!