Dobra seria FedEx-u! Imponująca KADRA GAP!

II LIGA B

State Street - TRADEBOX.pl 9:3

State Street w lepszej sytuacji

W meczu drużyn walczących o utrzymanie zdecydowanie lepszy okazał się State Street.TRADEBOX.pl właściwie tylko w pierwszej połowie grał, jak równy z równym przeciwko Błękitnym. Fioletowi przegrywali w tej odsłonie tylko 2:3. Po zmianie stron uwidocznił się jednak ubytek sił w szeregach Piotra Waśkiewicza. Z kolei State Street, jakby właśnie wtedy złapał drugi oddech. Maciej Szubartowski był nie do zatrzymania zdobywając pięć goli. Swoją "cegiełkę" dołożył też Krzysztof Cholewicki popisując się dwoma golami i dwoma asystami. State Street wypracowuje sobie przewagę nad strefą spadkową. Sytuacja Tradeboxa robi się coraz bardziej skomplikowana.

INTERIA.PL - KADRA GAP 1:11

Popis "Apo"

Wysoka wygrana KADRY GAP, zamiast hitu. Takim rozstrzygnięciem zakończył się pojedynek, na który można sobie było ostrzyć zęby. Granatowi nie pozostawili pola do popisu zawodnikom w białych trykotach, a dodatkowo mieli w swoich szeregach Michała Gajocha, który był bardzo czujny w bramce. Strzelanie w piatej minucie rozpoczął Grzegorz Wieczorek, jednak to nie on tym razem skradł show. Prawdziwy popis dał Piotr Apostolski, który był wręcz nie do zatrzymania dla defensorów INTERIA.PL. Rosły zawodnik często wygrywał pojedynki 1 na 1, a do tego błysnął skutecznością zdobywając pięć goli. KADRA GAP wygrywa w świetnym stylu i traci do INTERIA.PL tylko dwa punkty, mając jeszcze do rozegrania mecz zaległy.

Answear x Medicine - WEBCON 3:1

Granatowi nie tracą czołówki z radaru

W najbardziej wyrównanym meczu VII kolejki Answear x Medicine ograł WEBCON. Wydaje się, że właśnie słowo "ogranie" jest tutaj zdecydowanie najbardziej adekwatne. Granatowi dobrze rozegrali ten mecz taktycznie, nie stracili głowy, gdy Czerwoni wyrównali stan rywalizacji po pięknym golu Mateusza Kuniora i sami ekspresowo odpowiedzieli, a następnie w drugiej odsłonie dobrze bronili swojej bramki. By na samym końcu postawić kropkę nad "i" za sprawą Łukasza Żaka. Być może nie było to efektowne zwycięstwo, jednak trzeba przyznać, że w pełni zasłużone.

KnC Krakowscy Barmani - RUKO 1:8

Wzmocnione RUKO

Prawdziwy popis dała ekipa RUKO. Niebiescy wysoko pokonali zawsze groźnych Krakowskich Barmanów. W szeregi zwycięskiego zespołu bardzo dobrze wkomponował się wracający do Biznes Ligi Paweł Słonina. Widać, że bramkostrzelny napastnik bardzo szybko znalazł wpólny język z nowymi kolegami i ta współpraca przyniesie wiele dobrego Niebieskim. Barmani próbowali zakładać pressing szukając okazji do odbioru, jednak RUKO zachowywało spokój i sprawnie wychodziło z trudnych dla siebie sytuacji, często bezpośrednio po nich zagrażając bramce Michała Guzika.

II LIGA C

LISEK.APP – PepsiCo 0:6

Opuszczają strefę spadkową

Swoje we wtorkowy wieczór zrobiło PepsiCo. Beniaminek w pełni panował nad boiskowymi wydarzeniami i opuścił tym samym strefę spadkową. W pierwszej połowie wynik otworzył Francisco Gomez, po zmianie stron zaś kapitalnie spisywał się Antonio Pena. Zawodnik ten nie tylko skompletował hattricka, ale i dołożył do tego jedno kluczowe podanie. W samej końcówce rezultat pięknym golem ustalił Szymon Gawron i druga letnia wygrana „Granatowych” stała się faktem!

MERIT – Armatis Polska 4:8

Faworyt zrobił swoje

Ze sporymi problemami kadrowymi w tej kolejce mierzył się MERIT, który wystąpił bez swojego etatowego golkipera. Pomimo sporego wysiłku zmiennika Armatis Polska raz po raz atakował bramkę rywala i odniósł przekonujące zwycięstwo. Hattricka skompletował Daniel Banasik, a w końcówce wyborną formę potwierdził Stanislav Redzel. W szeregach pokonanych straty niwelować próbował duet – Maciej Chabko i Dawid Jarosz (po dwa trafienia), jednak to team Damiena Zygara opuścił obiekt przy Bulwarowej bogatszy o trzy „oczka”.

Sparta – SpyroSoft 2:4

Odrobili z nawiązką

Dwa różne oblicza miało spotkanie dwóch doświadczonych zespołów. Pierwsza połowa nieoczekiwanie padła łupem Sparty. O ile jeszcze na gola Jana Matogi odpowiedział Grzegorz Migacz, o tyle strzał Jacka Chajdeckiego pozostał bez echa. Po zmianie stron w pełni nad boiskowymi wydarzeniami panowali „Fioletowi”. Hattricka skompletował Migacz, a do siatki trafił również dobrze dysponowany Rafał Rostkowski. Wszystko to sprawia, że SpyroSoft odnosi szósty letni triumf i zadomawia się na pozycji wicelidera!

Jarwex – System Cold 3:2

Lider w tarapatach!

Bardzo trudne warunki liderowi postawił System Cold. „Seledynowi” objęli wprawdzie szybkie prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia Jana Lisa, jednak tuż przed przerwą rezultat wyrównał Damian Marzec. Po zmianie stron sporą zaliczkę beniaminkowi zapewnili Konrad Wilk i Sebastian Hanek. Sygnał do ataku dał jeszcze Przemysław Bartyzel, jednak by doprowadzić do remisu ekipie Marcina Pomiernego zabrakło odrobiny piłkarskiego szczęścia.

Majorel – ABB 5:0

Zabójczy ostatni kwadrans

Marsz w górę tabeli kontynuuje Majorel. Tym razem „Niebiescy” pewnie pokonali ABB, wychodząc na szybkie prowadzenie już w 8 minucie za sprawą Heltona Goncalvesa. Najlepszy snajper nie zamierzał zwalniać tempa i w ostatnim kwadransie skompletował hattricka. Oprócz niego celnymi uderzeniami w końcówce popisali się Yuri Druziuk i Mykyta Moroziuk, a dodając do tego czyste konto Kyryla Kryvko jasnym stało się, że team Genadiyego Khrometsa będzie latem rywalem trudnym dla każdego!

III LIGA B

Avanade – Arrow 6:1

Strzelali po przerwie

Dopiero w drugiej części starcia pomarańczowy worek z bramkami rozwiązał się na dobre! W pierwszej oglądaliśmy tylko gola Mateusza Motyki. Na boisku Avanade wypracowało sobie wyraźną przewagę, a Arrow stać było jedynie na trafienie honorowe Jeoffreya Cottensa. Trzecią wygraną w sezonie wiosna-lato 2023 zapewnili: Mateusz Motyka (2), Bartek Tupta, Mateusz Lis, Piotrek Komar i Danilo Peres.

Primost Południe – FedEx 2:4

Dobra seria FedEx-u

FedEx utrzymuje kontakt z liderem (Sterling Outsorcing) i po siedmiu kolejkach jest na dobrej drodze, aby powalczyć o awans i nawet o mistrzostwo. „Biało-fioletowi” kontynuują dobrą serię meczów bez porażki (6). Wczoraj już przed przerwą wypracowali sobie komfortową przewagę. Hat-tricka skompletował Bartek Put, potwierdzając dobrą dyspozycję. Cegiełkę do wygranej dorzucił jeszcze Sebastian Szywalski.

Teva – Sterling Outsourcing 2:4

Wciąż na czele

Pozycji lidera nie traci Sterling Outsourcing! „Wyspiarze” tylko przez moment (przy stanie 2:3) mieli lekkie problemy. Bramki Łukasza Banaśkiewicza i Pawła Synowca wprowadziły lekką nerwowość, ale szybko widmo remisu oddalił znajdujący się ostatnio w świetnej formie Bartek Grzyb. Snajper Sterling Outsourcing skompletował hat-tricka i przypieczętował kolejne, już piąte zwycięstwo!

PKO Bank Polski – Corgi.pro Team 7:3

Efektowny gol

Aż dziesięć goli oglądaliśmy w rywalizacji PKO Bank Polski – Corgi.pro Team! Rzut karny obronił Konrad Naworol. Skuteczni byli też jego koledzy w ofensywie. „Bankowcy” szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, którą dowieźli do końca. Ozdobą meczu było trafienie Kamila Rugały – niekwestionowany kandydat do bramki tygodnia!

III LIGA E

KRK Lions – Pratt&Whitney 3:3

Remis

Niezwykle zacięty pojedynek KRK Lions – Pratt&Whitney zakończyl się podziałem punktów (3:3). Większy niedosyt mogą odczuwać gracze w białych koszulkach, którzy w końcówce spotkania nie upilnowali Michała Gąsiora i stracili dwa „oczka”. Trafienia Edgardo Sierry, Yamila Tapii i Martina Nijboera tym razem dały tylko punkt. W tabeli „Biało-czarni” plasują się na najniższym stopniu podium, zaś team z Niepołomic tuż za nimi.