Dobre złego początki...

Interia.pl - MPO 1:4

Pewne zwycięstwo MPO...

Od pierwszej minuty MPO ruszyło do ataku.  Już w 6. minucie Dawid Tatar zdobył pierwszą bramkę dla MPO. Dominacja MPO została potwierdzona drugą bramką, a w szeregach przeciwników trwały słowne spory. Tuż przed przerwą, bramkę kontaktową dla Interia.pl zdobył Patryk Chmura. Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Skupione MPO, skutecznie wykorzystywało błędy rywala. W konsekwencji MPO podwyższyło swój dorobek o dwie kolejne bramki, pewnie zwyciężając 4:1.

Luktrans - Colorex 3:2

Świetny mecz Luktrans...

W przedmeczowej analizie faworytem tego spotkania wydawał się Colorex. W pierwszej połowie była widoczna mała przewaga Luktrans, który swobodnie wymieniał wiele podań. Colorex agresywnie próbował odbierać piłkę wyprowadzając szybkie kontrataki. Jedyną bramkę w pierwszej połowie dla Luktrans zdobył Łukasz Zyguła. Druga połowa była bardzo wyrównana. Colorex zdołał wyrównać, a następnie Patryk Mucha dał swojej drużynie prowadzenie. Ostatnie minuty należały jednak do białych. W 35.  minucie Bartłomiej Małagowski wyrównał wynik rywalizacji, a minutę później Tomasz Grabski przypieczętował zwycięstwo Luktrans.

iCar II - RW Progress 8:3

Pogrom iCar II...

To spotkanie zostało zdominowane przez jedną drużynę. Druga drużyna iCar od początku ruszyła do ataku spychając przeciwników do głębokiej defensywy, potwierdzając swoją przewagę dwoma bramkami w pierwszej odsłonie. RW Progress w pierwszej połowie nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Do przerwy utrzymywał się wynik 2:0 dla żółto -czarnych. W drugiej połowie RW Progress doznał przebudzenia. Mimo lepszej gry to iCar II nadal dominował pokonując bramkarza sześciokrotnie w drugiej odsłonie. Na uwagę zasługują występy Mateusza Gomularza i Łukasza Dulemby, którzy zdobyli hat-trick.

Capgemini - Mostostal 4:6

Nie wykorzystana szansa Capgemini...

Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla zawodników Capgemini, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie, a kolejne sześć minut później Mich Kryskowiak podwyższył prowadzenie na 2:0. Mostostal nie zamierzał się jednak poddać i po dwóch bramkach Michała Szlachty, drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2:2. W drugiej połowie Mostostal przejął inicjatywę. W ciągu trzynastu minut drugiej odsłony potrafił pokonać rywala czterokrotnie. W końcówce spotkanie Capgemini zdołało zdobyć jeszcze dwie bramki, lecz zabrakło czasu by przynajmniej zremisować.

Coca Cola - Fideltronik 5:1

Jarosław Walczak rozbija rywala...

Obie drużyny przystąpiły do Tego spotkania po pewnych zwycięstwach w poprzedniej kolejce. Na murawie jednak jedna drużyna prezentowała się zdecydowanie lepiej. W 12. minucie z rzutu wolnego, Jarosław Walczak dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przed przerwą Kamil Mazur podwyższył prowadzenie Coca Coli. W drugiej połowie Coca Cola nie oddała inicjatywy, a Jarosław Walczak dołożył trzy kolejne bramki. Coca Cola pewnie rozpoczyna sezon.

EC Engineering - Idea Bank 4:2

Dobre złego początki

Na pierwszym spotkaniu tego wieczoru zespół EC Engineering podjął Idea Bank. Wynik otworzył zespół w białych koszulkach w cztery minuty po pierwszym gwizdku. Pomimo, że dziesięć minut później EC Engineering wyrównało, to Idea Bank szybko powróciło na skromne prowadzenie. Po przerwie obraz spotkania zmienił się o 180 stopni i to gospodarze wyrównali wynik, by ostatecznie wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Pomimo usilnych prób obu zespołów wynik 4:2 utrzymał się do końca spotkania.

Alexmann - IMS 2:3

Wyrównany mecz

Od pierwszego gwizdka widać było, że będzie to wyrównane spotkanie. Z początku zawodnicy w czarnych koszulkach wysunęli się na prowadzenie strzelając bramkę w ósmej minucie, jednak kilka chwil później IMS wyrównało wynik. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść, a w kilka minut po niej ponownie udało się to zespołowi Alexmann. Pomimo tego zdeterminowani biali dość szybko wyrównali wynik, by ostatecznie na trzy minuty przed końcem dołożyć decydujące trafienie, które zapewniło im trzy punkty i drugie miejsce w tabeli.

Total Fitness - Extend Vision 2:6

Spokojny wieczór Extend Vision

Na kolejne spotkanie tego wieczoru oba zespoły stawiły się bez zmian. Jednak lepiej dysponowany Extend Vision od samego początku rozpoczął zarysowywać swoją przewagę i na cztery minuty przed końcem  pierwszej połowy strzelili swoją pierwsza bramkę. Druga odsłona przebiegła bliźniaczo do pierwszej, przez co spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6. Dzięki temu zwycięstwu zespół Extend Vision uplasował się na szczycie tabeli.

Frapol - Valeo 4:3

Nieskuteczny pościg Valeo

Od samego początku tego spotkania zespół Frapol rozpoczął budowanie przewagi i po siedmiu minutach prowadził już trzema bramkami do zera. Jednak zdeterminowane Valeo nie zamierzało łatwo oddać tego spotkania i na siedem minut przed przerwa rozpoczęli pościg, by na koniec pierwszej połowy złapać kontakt. Frapol w kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony powiększyło wynik o kolejną bramkę, jednak Valeo szybko ponownie złapało kontakt. Koniec końców pomimo wielu prób obi zespołów wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu Frapol wygrał ten mecz i zajął trzecie miejsce w tabeli.

sii - Lundbeck 2:3

Walczyli do ostatniego gwizdka

Na pierwszym spotkaniu tej kolejki spotkali się sii i Lundbeck. Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie i pierwsza bramka padła w ósmej minucie gry na rzecz zespołu sii. Zaledwie minutę później rywale wyrównali wynik, by chwilę później wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Jednak zespół sii błyskawicznie wyrównał wynik, przez co zespoły na przerwę schodziły bez przewagi. Druga odsłona owocowała w dużo sytuacji bramkowych, jednak jedyną bramkę udało się zdobyć zespołowi Lundbeck, dzięki czemu wygrał to spotkanie.

Porshe Inter Auto - Sterling 1:2

Szybkie otwarcie wyniku nie przyniosło zwycięstwa

Porshe Inter Auto szybko otwierając wynik mogło się spodziewać wygranej, jednak Sterling Outsourcing nie zamierzał na to łatwo pozwolić i piec minut później wyrównał wynik. Pomimo kilku groźnych sytuacji, dzięki interwencjom bramkarzy remis ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga odsłona rozpoczęła się równie wyrównanie co pierwsza, jednak dało się zauważyć delikatna przewagę zespołu Sterling Outsourcing, który dokładając jedna bramkę zapewnił sobie pewne zwycięstwo tego wieczoru.

Euroclear - IG 5:1

Pierwsza wygrana w nowych strojach

Od początku tego spotkania można było zauważyć lepszą dyspozycję zawodników zespołu Euroclear, który stawił się na to spotkanie w nowych strojach. Bramka otwierająca wynik była bramką samobójcza zawodnika IG. Czarni nie omieszkali tego wykorzystać i chwile później zdobyli kolejna bramkę. Czerwoni nie załamując się złapali kontakt, jednak Euroclear nie zamierzał im pozwolić wyrównać wyniku. Zespoły wymieniały się podaniami, szukając okazji do strzału, lecz wszystkie piłki posyłane przez zespół IG mijały bramkę, bądź były wyłapywane przez bramkarza rywali. Czarni natomiast zdołali powiększyć swoją przewagę, ostatecznie wygrywając to spotkanie różnica czterech bramek.

ZasadaAuto.pl - Limbud 3:6

Obudzili się po przerwie

ZasadaAuto.pl podejmując Limbud spodziewała się ciężkiego spotkania i zgodnie z oczekiwaniami to biali otworzyli wynik w trzy minuty po pierwszym gwizdku. Dziesięć minut później prowadzili już trzema bramkami do zera. Na chwilę przed przerwą ZasadaAuto.pl zdobyło swoją pierwsza bramkę, by zaraz po niej złapać kontakt. Pomimo, że Limbud notorycznie atakował rywali, Ci stawiali większy opór i na niecałą minutę przed końcem zdobyli swoją trzecią bramkę, która mimo że nie zapewniła im nawet remisu, osłodziła gorycz przegranej. Biali natomiast w ostatnich sekundach spotkania zdobyli swoją szóstą bramkę, dzięki czemu pewnie wygrali ten mecz.

Epam - Fluvius 5:5

Remis

Od pierwszego gwizdka ostatniego spotkania tego wieczoru widać było, że będzie ono niezwykle wyrównane. Pomimo, że jako pierwszy bramkę zdobył Fluvius, to czarni chwile później wyrównali, by później wyjść na prowadzenie jedną bramką. Zespoły zacięcie wymieniały się strzałami i Gdy Epam wychodziło na prowadzenie, to Fluvius wyrównywał. Sytuacja uległa zmianie dopiero przy wyniku 4:4, gdy to Fluvius dokładając kolejną bramkę wyszedł na prowadzenie. Jednak pomimo tego Epam ponownie wyrównało wynik, przez co spotkanie to zakończyło się remisem.